Dívka se zabila skokem z mostu

lávkaSkokem z lávky nedaleko nemocnice se rozhodla ukončit svůj život šestadvacetiletá žena. Tuto tragickou událost v ulici do Lesek šetří i policie. „Mladá žena utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Ve srovnání s muži je počet sebevražd žen na našem okrese nejvyšší na celé jižní Moravě. Zatímco v rámci kraje představuje počet žen, které si dobrovolně sáhly na život 16,1 procenta, na Znojemsku a Moravskokrumlovsku je to již 19 procent.

Číslo počtu sebevražd na našem okrese kolísá, vysoké bylo například v roce 2004 (23 osob) a 2006 a (19 osob). Vloni dosáhlo rekordu za posledních deset let, kdy dobrovolně ukončilo svůj život celkem 24 osob. Nejčastějším způsobem je oběšení.

„Město, které je majitelem lávky, by sem mohlo umístit záchranné sítě. I když tito lidé si asi najdou jiný most, ve Znojmě tak ubude místo pro sebevraždy,“ myslí si senior František Radnický ze Znojma. Odborníci radí, zajděte za svým obvodním lékařem, psychologem či psychiatrem pokud vás napadají myšlenky na sebevraždu.