Dobyvatel Dakaru Karel Černý si závod užíval

 

dobyvatel dakaru

Dokázal to! Karel Černý jako první Znojmák dosáhl při dálkové rallye cíle v legendárním Dakaru. Jako navigátor posádky dosáhl společně s řidičem Radimem Baculíkem při svém premiérovém startu na Intercontinental Rally třetího místa v kategorii a třináctého absolutně. Se závodním speciálem Mitsubishi Pajero zažili neuvěřitelné čtrnáctidenní africké dobrodružství a ukázali nezdolnou touhu, bojovnost a hlavně závodnického ducha. Úspěšně se vypořádali s několika technickými problémy. Ač sami v nouzi, neváhali pomoci ostatním závodníkům na trati.

„Čekal jsem, že spousta věcí bude těžkých a byly lehké. Na druhou stranu jsem čekal spoustu věcí lehkých a byly těžké. Už ze mě opadla únava a stres z cesty. Jsem nadšený. V mnoha místech během závodu nebyl signál, takže žádné sociální sítě, žádný kontakt, i pracovně jsem byl přesměrovaný. Bylo to obrovské vypnutí. Bylo to perfektní. A návrat zpět do všedních dnů? Hned při příjezdu na mě létaly politické zprávy, imigrantské zprávy. Já to mám spojené s tím, že jsem lidi, kteří do Evropy směřují, viděl, viděl jsem, jak žijí. Sice jsou to jiné země, než odkud do Evropy nejčastěji přichází, ale podmínky jsou hodně podobné. Návrat je takový… hodně to otevírá oči,“ svěřoval se Karel Černý po svém návratu z Afriky.

Celý článek najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=znojemsk%C3%BD%20t%C3%BDden

Velký rozhovor s Karlem Černým vyjde ve Znojemském týdnu 20. únoradobyvatel dakaru