Důchodce přehlédl chodkyni a vážně ji zranil

Osobní automobil po střetu s dodávkou v Jiřicích u Miroslavi. FOTO: Hasiči JMK

Osobní automobil po střetu s dodávkou v Jiřicích u Miroslavi.  FOTO: Hasiči JMK
Osobní automobil po střetu s dodávkou v Jiřicích u Miroslavi.
FOTO: Hasiči JMK

Nepozornost, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost jsou nejčastější příčiny jedenácti nehod o druhém prosincovém víkendu a v pátek na Znojemsku a Moravskokrumlovsku. Zranilo se při nich celkem jedenáct lidí, z toho jedna žena vážně. U čtyř nehod figurují chodci. „Nejvážnější nehoda se stala na Vídeňské ulici ve Znojmě. V pátek se zde střetlo osobní auto s chodkyní, která přecházela po přechodu pro chodce u křižovatky s ulicí Brněnskou. Dvaaosmdesátiletý řidič pravděpodobně přehlédl paní na přechodu. Dvaašedesátiletá žena byla s těžkým zraněním převezena do nemocnice v Brně,“ informovala znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Doplnila, že žádný z řidičů jedenácti nehod alkohol nepil. Škoda na všech vozech je asi šest set tisíc korun.

Také třetí prosincový týden byl ve znamení dopravních nehod. Příliš rychle jela v úterý řidička na silnici nedaleko obce Hrádek. Dostala smyk a s autem skončila mimo vozovku. Naštěstí se zranila jen lehce.

Přednost v jízdě si ve čtvrtek krátce po sedmé ráno nedaly šoférky osobních aut značek Kia a Ford na křižovatce ulic 28. října a 17. listopadu u vlakového nádraží. Došlo ke střetu obou aut, při němž se lehce zranila jedna z žen za volantem. „Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a sorbentem zasypali a uklidili uniklé provozní kapaliny. Řídili dopravu a po zásahu odjeli zpět na základnu,“ popsala mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková.

O den později v pátek se staly tři nehody, při nichž zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči: Na státní silnici nedaleko křižovatky na Miroslav se srazila dvě osobní auta. Při střetu se naštěstí nikdo nezranil. O několik hodin později se před půl pátou odpoledne v nedalekých Jiřících u Miroslavi střetla dodávka s osobním autem, jehož řidič pravděpodobně nedal přednost v jízdě. „Hasiči poskytli první pomoc jedné zraněné osobě a po příjezdu posádky záchranné služba ji předali do jejich péče. Zajistili obě vozidla proti vzniku požáru. Na žádost Policie ČR osvětlili místo události,“ informovala mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Doplnila, že u nehody zasahovali profesionálové z Hrušovan a Pohořelic. Muž byl se středně těžkým zraněním převezen do brněnské nemocnice. U Hevlína se odpoledne při kolizi tří aut zranila jedna osoba.