Dvacítka s Pokorným podlehla Francii

Dvacítka

Znojemský stadion byl ve čtvrtek svědkem reprezentačního souboje fotbalových dvacítek mezi Českou republikou, za kterou v druhém poločase nastoupil znojemský stoper Jakub Pokorný, a Francií.
Hosté prokazovali po celý zápas více fotbalového umu a potvrdili jej v rozmezí 63. a 64. min. i dvěma brankami. Čeští mladíci hrozili hlavně z brejků a standardních situací, ale gól se jim vstřelit nepodařilo, i když třeba Buchvaldek chvíli po přestávce běžel sám na brankáře.
„Byla to cenná konfrontace s velmi kvalitním soupeřem, myslím, že v kategorii U20 vůbec nejlepším. Pro naše mladé a některé i debutující hráče to byla výborná zkušenost, dobrá příprava,“ hodnotil utkání trenér českého výběru Martin Svědík.
Jeho slova potvrdil i znojemský reprezentant Jakub Pokorný. „Každá zkušenost, zvláště v reprezentaci, je dobrá. Navíc pro mne byla první, takže jsem mohl být rád za každou minutu. Soupeře jsme rozebírali na videu, věděli jsme, jak využívají křídelních prostor, že mají výborné kolmice za obranu, což potvrdili, když dali po centrech dva góly. Svou kvalitu prokázali i ve Znojmě,“ konstatoval Pokorný.
Ten byl v minulém týdnu v neobvyklém zápřahu, v úterý druholigý zápas v Třinci, ve čtvrtek reprezentace U20, v neděli pak znovu liga v Hradci Králové. „Bylo to těžké, měl jsem v nohách zápas v Třinci, ale dostal jsem šanci na poločas, tak jsem se ji snažil využít. Hrálo s emi dobře, byly tam nějaké chyby, ale to se musí pořád pilovat,“ dodal Pokorný. Možná i reprezentační zkušenost mu zvedla sebevědomí, jehož výsledkem byl nádherný gól v Hradci. Bohužel pro znojemské fotbalisty nakonec neznamenal bodový zisk.

Česko „20“ – Francie „20“ 0:2
Poločas: 0:0. Sestava ČR: Staněk – Rys, Toml, Kulhánek, Šural – Takacs – Buchvaldek (70. Hykel), Machuča (63. Moravec), Suchan (46. Pokorný), Sadílek (63. Helešic) – Yunis (70. Rybička).