Dvě nehody koncem týdne: 4 mrtví a 6 těžce zraněných

Srážka vlaku s autem 1        IMG_7251

Tragickou dohru měly dvě dopravní nehody, které se staly koncem týdne u Olbramkostela a Bantic. Zřejmě nedání přednosti stojí za dnešní odpolední nehodou dvou osobních aut u bantické křižovatky na silnici první třídy ze Znojma do Pohořelic. Volkswagenu Multivan s vlekem jedoucímu po hlavní komunikaci od Lechovic nedal přednost řidič Fordu Focus, který přijížděl od Hodonic. „Dva lidé ve Fordu na místě zemřeli, pětičlenná osádka Volkswagenu, včetně tří dětí, skončila s vážnými zraněními v nemocnici,“ informoval krajský policejní mluvčí Pavel Šváb.  Policisté kromě šetření nehody řídili provoz a řidiče jedoucí od Znojma odkláněli směrem na obec Dyje, vozidla od Brna odbočovala na obec Práče.

Na přejezdu nedaleko železniční stanice u Olbramkostela se v pátek krátce po půl třetí odpoledne střetl vlak s osobním autem. „Auto zůstalo zaklíněné pod vlakem. Nezletilé dítě hasiči vyprostili přes zadní páté dveře a předali ho do péče záchranářů. Řidička a spolujezdec zůstali zaklíněni v Octavii. Oba těžkým zraněním na místě podlehli. Hasiči Správy železniční dopravní cesty auto vyprostili pomocí jeřábu z kolejiště,“ informoval mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Podle prvotních informací vůz na přejezdu stál, policisté pracují i s verzí technické závady. Cestujícím ve vlaku ani strojvedoucímu, který zraněné dívence poskytoval první pomoc, se nic nestalo. Na místo kromě zdravotníků záchranné služby, hasičů a dopravních policistů přijel i policejní krizový intervent, který vyrozuměl příbuzné obětí. „Na zjištění všech okolností tragédie pracujeme. V této souvislosti žádáme případné svědky, kteří si mohli všimnout pohybu bílé Škody Octavia mezi 14.20 a 14.40 hodinou v okolí místa dopravní nehody, aby se ozvali na linku 158. Děkujeme za spolupráci,“ vyzval veřejnost krajský policejní mluvčí.

Více informací a další fotografie najdete ve 34. čísle Znojemského týdne, který je od pondělí 21. srpna k dostání na novinových stáncích.

FOTO: Hasiči JMK, Policie JMK

IMG_7250IMG_7254 IMG_7259

A 1     Srážka vlaku 2

 

 

   A 2

   Srážka vlaku 1