Dvě smrtelné nehody: V Kuchařovicích a u Hevlína

K tragické havárii osobního Fordu došlo v Kuchařovicích v úterý půl hodiny před půlnocí. Padesátiletý řidič jel zřejmě příliš rychle od Přímětic směrem na Suchohrdly. „V mírné pravotočivé zatáčce přejel s autem do protisměru a následně mimo komunikaci, kde v příkopu narazil do betonového mostku s kanalizační propustí. Po nárazu bylo vozidlo vymrštěno zpět na komunikaci, kde zůstalo stát napříč vozovky,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník. Doplnil, že šofér, který jel ve voze sám, utrpěl při havárii vážná zranění, kterým na místě podlehl. Policisté komunikaci během vyšetřování uzavřeli a provoz odkláněli přes okolní obce.

Ve čtvrtek před sedmou ráno se na silnici u Hevlín u bývalého hraničního přechodu srazil kamion s osobním autem. Podle prvotních zjištění řidička osobního vozu nedala při vyjíždění z parkoviště přednost jedoucímu nákladnímu autu a došlo ke střetu. Žena na místě podlehla svým zraněním. Z poničeného auta ji museli vyprostit hasiči. Řidič nákladního vozu se nezranil a podle dechové zkoušky řídil střízlivý. Policisté po dobu vyšetřování komunikaci uzavřeli a provoz odkláněli přes přilehlé parkoviště. Policisté se dále zabývají přesnými příčinami a mírou zavinění obou nehod.

Vzhledem k tomu, že jde na Znojemsku o třetí smrtelnou nehodu během krátké doby, kdy poslední červnovou sobotu zemřel po nárazu do mostku ve velké rychlosti ve Vémyslicích motorkář, policisté vyzývají řidiče, aby přizpůsobili jízdu svým schopnostem, stavu vozovky, nepřeceňovali své řidičské dovednosti a zbytečně neriskovali. „Těch pár ušetřených minut při rychlé jízdě může mít v konečném důsledku fatální následky,“ varoval Zámečník.

Ilustrační foto: Hasiči JMK

Zprávu najdete také v 28. čísle tištěné podoby Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích a v jeho internetové podobě na www.alza.cz, v sekci média a zábava, časopisy, noviny regionální.