Dyjákovický Wild West je na prodej

 

O tom, zda obec koupí ubytovnu Wild West v Dyjákovicích budou v polovině března rozhodovat zastupitelé. „Zvažujeme, že pokud budovu koupíme, tak ji přestavíme na startovací byty pro mladé rodiny s dětmi. Druhou možností je, že stavbu zbouráme, s výjimkou restaurace ve westernovém stylu, a plochu využijeme jako stavební parcely pro rodinné domy. Objekt si v nejbližších dnech prohlédne znalec a projektant, kteří rozhodnou, zda se rekonstrukce vyplatí. Pokud ano, určí předběžné náklady stavebních úprav,“ informoval dyjákovický starosta Josef Gajdošík.
Obci připadla po nových pozemkových úpravách plocha za ubytovnou Wild West, kterou zasíťovala a vytvořila zde parcely pro rodinné domy. Koupí ubytovny i s okolním pozemkem tak získá další stavební místa, pokud se rozhodne pro druhou možnost. Zastupitelé budou 17, března schvalovat kupní smlouvu na ubytovnu za dohodnutou cenu 3,8 milionu korun.
Ubytovnu Wild West, která nabízela sociální bydlení, již opustili její obyvatelé. Provozovatelka ubytovny měla výpověď k poslednímu únoru letošního roku. „O to, že by ubytovaní neměli kam jít a skončili na ulici, strach nemám. Poté co byla v televizi odvysílána reportáž že dyjákovická ubytovna končí, se na obecním úřadě telefony nezastavily. Volalo několik majitelů a provozovatelů ubytoven s nabídkou bydlení pro tyto lidi,“ potvrdil Gajdošík. Doplnil, že podle informací které má, se někteří obyvatelé Wild West přestěhovali na jiné ubytovny, například do Lechovic, další si pronajali byty.