Ekonom Michal Plaček získal prestižní mezinárodní cenu

michal plaček

Znojemský ekonom a vysokoškolský pedagog Michal Plaček v ruské Kazani převzal prestižní mezinárodní cenu, kterou uděluje Journal of Comparative policy. Mladého vědce jsme požádali v této souvislosti o rozhovor.

Minulý týden jste převzal v Kazani prestižní cenu. Můžete blíže rozvést, za co vám byla udělena?

Jednalo se o cenu pro nejlepší komparativní (srovnávací – pozn. red.) článek zaměřený na střední a východní Evropu prezentovaný na výroční konferenci NISPAcee. Cenu uděluje časopis Journal of Comparative policy, který je indexován ve Web of science a je považován za velmi prestižní, ve spolupráci s International comparative policy analysis forum a The Network of Institutes and Schools of Public Administration in Central and Eastern Europe. Články prochází několika koly hodnocení a o vítězi rozhoduje čtyřčlenná mezinárodní porota. V jejím čele byl Guy Peters, profesor university v Pittsburgu, který je velkou osobností oblasti veřejné politiky. Náš článek porovnával Českou republiku a Bulharsko z hlediska možnosti využití analýzy rizik ve veřejném sektoru. Autoři vítězného článku získávají finanční odměnu od nakladatelství Routledge, Oxford a možnost svoji studii publikovat.

Získal jste ji sám nebo s kolektivem spolupracovníků?

Cenu jsme získali všichni tři autoři, přičemž jsem byl hlavním autorem článku. Na článku se mnou spolupracovali kolegové z University Karlovy.

Jak dlouho jste na zmíněném projektu pracovali?

Na článku jsme pracovali asi rok a půl a předělávali jsme ho zhruba sedmkrát. Velmi nám pomohlo ……

Celý rozhovor si přečte ve 22. čísle Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.