Eliška Dřímalová: Martina je jen jedna

eliška2Když před mnoha lety jako malá holčička obouvala krasobruslařské boty ani ji, ani její rodiče, nenapadlo, že by někdy mohla být členkou jednoho z nejúspěšnějších sportovních klubů a že bude na bruslích jezdit doslova s větrem o závod. Eliška Dřímalová, dnes studentka SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. na Přímětické, je dnes již známou rychlobruslařkou, která často stojí po boku svého sportovního idolu Martiny Sáblíkové. A krůček po krůčku se snaží své slavnější kolegyni přiblížit. Jak se jí to daří? Má čas na sebe a své kamarády? Má čas se zamilovat a mít kluka? Zeptali jsme se jí a ona nám odpověděla. (mimochodem musím dodat, že šlo o jeden z nejmilejších rozhovorů v poslední době).

Eliško, kudy vedla cesta k rychlobruslení ?

Když jsem měla kolem pěti let, začala jsem dělat krasobruslení v Břeclavi a později také atletiku v Hodoníně. V České republice se pořádala Olympiáda dětí a mládeže, kde byly disciplíny rychlobruslení a krasobruslení. Kdo byl v kraji první jel na krasobruslení, kdo druhý, soutěžil v rychlobruslení. Na mě vyšlo to druhé. Tehdy a vlastně ani dnes, nebyl žádný ovál a tak se soutěžilo normálně na zimním stadionu. Bylo možné závodit pouze na hokejových nebo krasobruslařských bruslích. Bruslilo se na 100, 300 metrů a štafety a já jsem tam ve všech disciplínách získala nějakou medaili. To bylo v roce 2008 a poté i 2010.

Pak jsem dělala atletiku, kde jsem na republikové úrovni také získala nějakou medaili a teď už čtyři roky intenzivně trénuji rychlobruslení.

Jenže ty netrénuješ jen tak na nějakém rybníku, ale s nejvyhlášenějším trenérem v tomto sportu?

Trénuji v Nowis týmu s Petrem Novákem, který je také trenérem Martiny Sáblíkové. Není tam jen ona a já, jsou tam také kluci, ti jsou mladší, je jim kolem šestnácti let, a pak tam máme i další kolegyně, ty jsou také trošku mladší nebo stejně staré jako já. Trénuje s námi ještě jeden Polák, tomu je 28. Martina totiž potřebuje trénovat se sparingpartnery.

Celý rozhovor ve vydání Znojemského týdne z 23. března 2015

eliška1