Ewa Farna věří na „tabasco“

Farna

Závratnou cestou vzhůru stoupá teprve čtyřiadvacetiletá rocková a popová zpěvačka Ewa Farna, která s kapelou vystoupila na znojemském vinobraní. Ve třinácti nazpívala svůj první singl a stala se Objevem roku v anketě Český slavík Mattoni. Ve čtrnácti měla svůj první koncert a absolvovala na svém prvním turné osmnáct koncertů. V roce 2010 jí byla udělena cena Anděl v kategorii Zpěvačka roku, a několikrát získala bronz v anketě Zlatý slavík. Před čtyřmi roky byla v konkurzu vybrána do poroty „Česko hledá Super Star“ a stala se její nejmladší členkou. Také hostovala na turné skupin No Name a Čechomor. Vloni zvítězila jako Zpěvačka roku v anketě Žebřík a získala cenu za singl a videoklip Na ostří nože.  Její koncert sledovaly tisíce nadšených fanoušků. Zpěvačka před tím poskytla rozhovor pro čtenáře Znojemského týdne.

Vaše aktivita je pozoruhodná, čísla hovoří o více než pěti stech odehraných koncertech a více než stovce televizních vystoupení. Jak to všechno stíháte?

Jezdím na koncerty po naší republice a do Polska, taky do Německa. Na vystoupení mě pozvali i do Irska. Někdy se mnou jede celá kapela, jindy je hráčů méně. Vyžaduje to trošku logistiky, ale jde to.

Co kromě hlasu stojí za vašimi úspěchy, je to píle, kreativita nebo i pořádný kus štěstí a náhody?

Všechno, kromě náhody. Věřím spíš na osud a taky si myslím, že úspěch je i hodně o štěstí a o práci. Ale ze všeho nejvíc je to o charisma, já mu říkám tabasco (pozn. red. – pálivé papričky). Znám zpěváky, kteří objíždí republiku a makají, ale když nezpíváte, co lidi zajímá, tak je to nebaví poslouchat. Je to podobné jako v Super Star. V té soutěži je spousta zpěváků se skvělým hlasem, ale z nějakého důvodu nezaujmou publikum, a vy nevíte proč. V úspěchu bude i tak trochu magie (smích).

Píseň „Mám boky jako skříň“ je podle některých novin minulostí. Prý chodíte pilně do posilovny a hubnete. Nebude to líto fanouškům, kteří obdivují holky, které jsou „jako krev a mlíko“?

………….

Celý rozhovor najdete v 38. čísle Znojemského týdne, který je k dostání na novinových stáncích.

Ewa Farna 1     Ewa Farna 2

Farna 3 A    Ewa Farna 2A