FederBet upozorňuje na podivné sázky na fotbalové Znojmo

Internetový server Idnes obvinil fotbalový klub 1.SC Znojmo ze sázkových podvodů. Odvolává se přitom na varování mezinárodní společnosti FederBet, která upozornila na statisícové sázky na počet gólů v případě utkání Tipsport ligy mezi Znojmem a Táborskem. Znojmo v tomto zápase inkasovalo tři branky v rozmezí 71. a 84. minuty. Podezřelý byl podle FederBetu také zápas Znojma na turnaji v Chorvatsku, kdy Znojmo inkasovalo rovněž tři branky v rozmezí 26. a 44. minuty proti polskému Zaglębie Sosnowiec.

Idnes dává do souvislosti podezřele velký objem sázek na přátelská utkání Znojma s působením nového sponzora chorvatského podnikatele a hráčského agenta Gorana Spahiće, který do znojemského klubu investoval částku okolo dvou milionů korun, čímž pomohl zažehnat jeho finanční krizi.

Klub je momentálně na svém druhém soustředění v Chorvatsku, jeho prezident Jiří Tunka vzkázal, že on ani vedení klubu v tom prsty určitě nemá, ale není schopen říct, jestli někdo sázky ovlivňoval nebo ne.

V zimní přestávce došlo ve znojemském klubu k několika změnám. Jiří Tunka se stal stoprocentním vlastníkem akcií klubu, trenéra Leoše Kalvodu nahradil František Šturma, předčasně ukončil smlouvu nejzkušenější hráč Michal Ordoš a do klubu přišlo pět hráčů s balkánskými kořeny.