Florbalisté budou hrát o Superligu s brněnskými Bulldogs

Statečný boj florbalistů TJ Znojmo LaufenCZ o udržení Superligy bude pokračovat dál. Znojemští si mohli příslušnost v nejvyšší soutěži zachovat v souboji s Královskými Vinohrady. Sérii dovedli až do rozhodujícího sedmého zápasu, který se hrál v sobotu v Praze, tam ale podlehli 1:3 a nyní je čeká druhé kolo play out, ve kterém se utkají a brněnskými Bulldogs, kteří v prvním kole podlehli Pardubicím 0:4.

Od série s Buldoky očekáváme trochu jiný florbal než byl s Vinohrady. Bulldogs hráli v základní části podobně špatně jako my a zaslouženě byli na chvostu tabulky. Takže zatímco do souboje s Pražany jsme šli jako outsideři, tentokrát jdeme jako minimálně vyrovnaný soupeř a věříme, že se nám podaří pro Znojmo Superligu zachránit,“ uvedl obránce znojemského týmu Martin Pánek.

Ten byl v šestém zápasu série u kuriózní situace, kdy Znojemští během šesti vteřin na sklonku druhé třetiny dokázali vstřelit tři branky. „Bavili jsme se o tom a musí to být rekord. Nikdo nic podobného nepamatuje. První gól padl normálně ze hry. Při druhém jsem nahrával ze standardní situace a třetí padl z trestného střílení za vysokou hůl krátce hned po rozehrání. Bylo to opravdu kuriózní,“ konstatoval Pánek.

Série proti Bulldogs Brno se podobně jako proti Vinohradům hraje na 4 vítězné zápasy a začíná o víkendu dvěma zápasy v Brně. Poražený rovnou sestupuje a vítěze čeká duel o udržení s druhým týmem první ligy, kterým bude buď Hattrick Brno nebo pražští Black Angels. Oba týmy Znojemští dobře znají ze vzájemných soubojů v druhé nejvyšší soutěži. Aby se s nimi mohli ale popasovat, musí nejprve porazit Buldoky.

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1