Florbalisté jdou na Svitavy i s Fridrichem

fridrich

Znojemské florbalové fanoušky čeká velká událost. V  sobotu 24. září hostí florbalisté TJ Znojmo Laufen CZ v  rámci 2. kola 1. florbalové ligy tým FBK Svitavy. Na palubovku vyběhnou i s  novou akvizicí Milanem Fridrichem, který jako znojemský odchovanec oblékne červenobílý dres po třinácti letech. Mezi tím se stihl stát několikanásobným mistrem republiky s  Tatranem Střešovice, zahrál si také na mistrovství světa, kde vedl národním tým jako kapitán. Není co dodat, vrací se persona, která ve florbalovém světě něco znamená. I proto půjde o jedinečný zážitek.

Statistiky vzájemných utkání napovídají, že půjde o zajímavé utkání, které nemá jasného favorita. „Čeká nás houževnatý soupeř, očekávám rychlý, atraktivní florbal pro diváky plný osobních soubojů“, řekl o sobotním utkání trenér florbalistů Jan Šťastník.

Všichni příznivci znojemského florbalu jsou srdečně zváni na tuhle historickou událost, pomozte připravit Milanovi a jeho parťákům jedinečnou atmosféru. Zápas se Svitavami se koná v  sobotu 24. září od 20 hodin ve sportovní hale v  Husových sadech. Na utkání je volný vstup!

V úvodním zápase první ligy podlehli florbalisté v Praze týmu Black Angels 6:8.

 

Více o znojemském sportu v papírovém vydání Znojemského týdne