Florbalisté rozdrtili Pelhřimov

Pro 1st, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

Na vítěznou vlnu se vrátili v sobotním utkání proti Pelhřimovu florbalisté TJ Znojmo LaufenCZ. Proti poslednímu týmu tabulky si s chutí zastříleli a diváci se dočkali desítky gólů v síti soupeře.

Roli favorita znojemští florbalisté, kteří hráli tentokrát na tři pětky, potvrdili už v úvodu utkání. Herní převahu korunoval ještě pře uplynutím první pětiminutovky brankou Čihal a na počátku desáté minuty už to bylo 3:0, když se za Znojemské trefili ještě Sláma a Pánek. Hosté si pak vzali timeout, po kterém se brankostroj Znojma přibrzdil, ale stejně ještě v první části přidal čtvrtý zásah do pelhřimovské branky Petr Sláma.

Po přestávce domácí nejprve přežili dvouminutové oslabení, ale pak se hostům přece jen povedlo snížit. Na tento gól zareagovali Znojemští třemi trefami, o které se postarali Virgl, Herman a Salava. V závěru třetiny ale domácí polevili, čehož Pelhřimov využil ke vstřelení dvou branek.

V posledním dějství se ale vše vrátilo do režie Znojemských. Dorážka Slámy znamenala vedení 8:3 a po pěkné kombinační akci upravil Palát už na 9:3. Kýžené desítky se dočkali domácí diváci v 53. min., když skóroval Salava. Luxusní náskok umožnilo domácímu trenérovi, aby si na poslední čtyři minuty vyzkoušel hru bez brankáře. Domácí svého soupeře sevřeli před jeho brankou, ale gól se jim vstřelit nepovedlo, a protože ani pelhřimovští prázdnou znojemskou branku netrefili skončil zápas 10:3.

Více ve vydání Znojemského týdne ze dne 1. 12. 2014.