Florbalisté v dramatickém závěru zdolali Ústí

Led 18th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

florbalisté

Skvělým finišem dokázali florbalisté TJ Znojmo Laufen CZ zvrátit domácí zápas s Ústím v první lize. Pěti brankami v závěrečných osmi minutách utkání rozhodli o vítězství 8:5 a posunu na šestou příčku tabulky. V ní mají na první nepostupové místo nyní čtyřbodový náskok.
Jako prvnjí se ve Znojěm prosadili v 8. minutě hosté, domácí ale díky gólům Kuchariče a Paláta stihli ještě před přestávkou skóre otočit. Prostřední třetina pak byla na góly poměrně chudá. O jediný se postarali hosté ve 35. min. při vyloučení znojemského Rady. Gólové hody pak nastaly v závěrečném dějství. Domácí šli nejprve znovu do vedení brankou Čihala, ale hosté dokázali rychle otočit na 3:4 a po vyrovnání Paláta se ještě jednou prosadili na počátku 55. min. a bylo to 4:5. Pak ale přišel drtivý znoujemský finiš. Vyrovnal nejlepší hráč utkání Palát a vedení zajistil Znojmu na sklonku 57. min. Pánek. Pak se ještě trefil Kucharič a Znovu Pánek a Znojemští se mohli radovat z cenného vítězství.
„Po dlouhé době to byl z naší strany zápas, který měl parametry play off. V nasazení, bojovnosti, důrazu a v neposlední řadě i ve florbalové kvalitě. Ústí je jeden z nejlepších týmů ligy a prezentuje se výborným fotbalem. Momentálně je na třetím místě a je jedním z nejtěžších soupeřů. A náš kádr není úplně v pořádku. Někteří hráči jsou zranění, jiní hrají i přes zranění, takže si zasloužíé za tu bojovnost pochvalu. Proti Ústí i před týdnem na Startu, který hrál poměrně dobře na to, že je na 9. místě tabulky, jsme podali disciplinovaný a takticky dobrý výkon., Hráči plnili pokyny, které jsme si řekli na předzápasové poradě a ty dvě výhry po Novém roce jsou zasloužené. Hráči vidí, že když se snaží dělat, co si řekneme, nese to svoje ovoce,“ hodnotil zápas domácí trenér Jan Šťastník.

TJ Znojmo – Ústí n. L. 8:5
Třetiny: 2:1, 0:1, 6:3. Branky: 12:50 Tomáš Kucharič (Jiří Salava), 14:43 Pavel Palát (Petr Sláma), 47:46 Petr Čihal (Pavel Palát), 52:23 Pavel Palát, 54:28 Pavel Palát (Karel Virgl), 56:48 Martin Pánek (Karel Virgl), 58:59 Tomáš Kucharič, 59:54 Martin Pánek (Tomáš Kucharič) –  07:32 David Stummer (Erik Schuschwary), 34:17 Vladimír Štorek (Jakub Kolstrunk), 49:57 Hynek Nikolič (Marek Vojta), 51:31 Hynek Nikolič (Tomáš Brom), 54:02 Jakub Kolstrunk (Tomáš Sattler).