Florbalisté v napínavém souboji porazili Hattrick Brno

Pro 7th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

florbalisté

Po druhé v krátké době si florbalisté TJ Znojmo Laufen CZ vyšlápli na brněnský Hattrick, který vede prvoligovou tabulku. Poté, co jej porazili v poháru, uspěli i v sobotu na domácí palubovce v ligové soutěži, i když až v prodloužení. Zato po velmi napínavém průběhu.
Ve znojemské hale se hrálo dlouho bez branek. Není příliš obvyklé, aby byl ve florbale ještě téměř po půlhodině hry stav 0:0. O největší vzrušení se tak ve 12. min. postarala siréna, která ohlašovala předčasně konec třetiny. Zřejmě časomíra ještě zůstala nastavena na žákovský florbal, který se v hale hrál dopoledne. Jako první pak protrhli střeleckou nemohoucnost ve 28. min. Brňané, kteří o pět minut později přidali druhou branku a vedli tak už o dva góly. Domácí ale stačili rychle zareagovat. Na sklonku 34. minuty snížil po přihrávce Petra Číhala Petr Sláma.  A stav 1:2 zůstal až do konce prostřední třetiny.
Do té třetí vstoupili aktivněji domácí, ale brzy je zbrzdilo vyloučení Pavla Paláta. Přesilovou hru brněnský celek využil a opět domácím utekl na rozdíl dvou gólů. Ani tentokrát ale tento stav dlouho nevydržel. Ve 47. min. snížil po přihrávce Filipa Horáka Vojtěch Procházka a domácí se hnali za vyrovnáním. To se jim povedlo v 51. min., když skóroval znovu Petr Sláma, kterému tentokrát asistoval Karel Virgl. Neuplynula ale ani půlminuta a hosté znovu vedli. A chvíli na to musel na trestnou lavici domácí Virgl. Tentokrát ale domácí nejen, že oslabení přežili, ale dokonce v něm po pár vteřinách vstřelili gól. Trefil se Petr Číhal, kterému nahrával Vojtěch Procházka. V závěru se obě mužstva pokoušela strhnout vítězství na svou stranu, ale ani jednomu týmu už se nepovedlo v normální hrací době dát gól, a tak se muselo prodlužovat.
Domácí byli v prodloužení aktivnějším týmem, vytvořili si několik příležitostí a na sklonku 63. min. se trefil Karel Virgl, kterému asistoval Petr Sláma. Domácí tak rozhodli o tom, že bonusový bod zůstane ve Znojmě.
Znojemští tak zdá se překonali výsledkovou krizi a z posledních čtyř kol třikrát vyhráli a získali tak 8 bodů. Celkem jich mají 17 a jsou na deváté příčce tabulky o bod za 8. Svitavami. I přes prohru ve Znojmě zůstal v čele tabulky brněnský Hattrick o dva body před Ústím nad Labem. Severočeši ale měli zápas k dobru, který se hrál po uzávěrce této strany.

TJ Znojmo – Hattrick Brno
Branky: 33:59 Petr Sláma (Petr Čihal), 46:30 Vojtěch Procházka (Filip Horák), 50:30 Petr Sláma (Karel Virgl), 53:05 Petr Čihal (Vojtěch Procházka), 62:54 Karel Virgl (Petr Sláma) – 27:20 Roman Houbal (Martin Houšť), 32:48 Roman Houbal (Jan Vojtíšek), 43:18 Jan Kolajta (Marek Pexa), 50:54 Peter Grich (Jan Kolajta)