Florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ se v novém roce utkají se Sokolem Pardubice

Po vánoční přestávce se vrací nejvyšší florbalová soutěž do Znojma. V sobotu 6. ledna se utká domácí LAUFEN, v rámci 19. kola Tipsport Superligy, s pardubickým Sokolem. Bude se jednat o první utkání v roce 2018 a rovněž o velice důležité utkání v neustálé honbě za 10. příčkou, která znamená přímou záchranu.
Utkání se odehraje v sobotu 6. 1. 2018 v 18:00 hod. ve sportovní hale města Znojma v Horním parku.
První vzájemný zápas mezi těmito soupeři dopadl lépe pro Východočechy. Jednalo se o speciální utkání, které se odehrálo v Tipsport areně před magickými 2222 diváky. Znojemští se nechali zaskočit netradičním prostředím a začátek utkání nezvládli. Navíc Znojmo obdrželo ve druhé třetině pětiminutový trest a Pardubice tuto šanci využily s velkým přehledem, vstřelily 3 branky a do šaten se šlo za stavu 7:2. V poslední periodě padaly branky na obou stranách a na výsledkové tabuli svítilo konečné skóre 10:5. Zajímavou statistikou je fakt, že při hře 5 na 5 bylo skóre vyrovnané, a to 4:4.
Pardubice hrají povedenou sezónu, především začátek jim vyšel na výbornou. Po čtyřech úvodních zápasech měl Sokol na svém kontě 12 bodů a první porážka přišla až proti Boleslavi, a to velmi těsná – 4:5. Nyní se Východočeši nachází na 6. příčce tabulky nejvyšší soutěže a na playoff mají pohodlný náskok jedenácti bodů.
LAUFEN odehrál poslední utkání v roce 2017 s plnou parádou! V neděli 17. prosince zajíždělo Znojmo do Otrokovic, kde je čekalo moravské derby. Jihomoravané hráli v naprosté pohodě, z protiútoků rozebrali obranu Panterů a odvezli si zasloužené vítězství 9:5! V tomto zápase se ukázala ve skvělém světle první pětka LAUFENU, která dokázala vstřelit 8 branek!
Znojemští se nachází 5 bodů za 10. příčkou a zápas s Pardubicemi tak nabídne tuhý boj o důležité 3 body.

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-51-52-2017-d5235156.htm?o=1