Florbalisty čekají boje o udržení už o víkendu

Florbalistům TJ Znojmo LAUFEN CZ chyběl malý krůček k přímé záchraně nejvyšší soutěže. Přesně řečeno jeden jediný bod. Bohužel to nevyšlo a nyní čeká na Jihomoravany obtížná zkouška v podobě PLAY DOWN, neboli bojů o udržení v nejvyšší soutěži.

Znojemští měli před posledním kolem nadlidský úkol. Bodovat na půdě vedoucího týmu tabulky, Mladé Boleslavi. Prvních deset minut zápasu se odehrálo bez branek, pak se vedení ujali domácí, ale Znojmo rychle vyrovnalo gólem Vojtěcha Procházky. Boleslavští pak utekli na rozdíl dvou gólů, ale Pavel Palát v poslední minutě druhé třetiny korigoval. Jenže Boleslav ještě do přestávky stačila znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl. V dalším průběhu hry už favorit postupně navyšoval náskok až na konečných 13:4.

TJ Znojmo LAUFEN CZ vyzve v prvním kole play down Tipsport Superligy brněnské Bulldogs. Znojmáci mají jakožto lépe umístěný celek po základní části, výhodu domácího prostředí na začátek celé série. První utkání se uskuteční v sobotu 10. března od 18 hod., druhé je na programu o den později, v neděli 11. března od 17 hod. Zápasy proběhnou tradičně ve Sportovní hale města Znojma v Horním parku.

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-10-2018-d5275317.htm