Florbaloví dorostenci vyhráli skupinu na Prague Games

Čvc 15th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

Výprava florbalistů ze Znojma se o víkendu zúčastnila největšího mládežnického turnaje na světě Prague Games se střídavými úspěchy. Dva žákovské týmy skončily ve svých skupinách na posledním místě, dorostenci a dívky do 14 let dokázali postoupit do play off, tam ale vypadli v prvním kole.

florbaloví-dorostenci

Před odjezdem na tento turnaj přijal dorostence na znojemské radnici místostarosta Jan Grois. Oddíl TJ Znojmo LAUFEN CZ se totiž umístil na druhém největším republikovém turnaji, brněnském HUMMEL OPEN GAME, na 3. místě, a to v konkurenci dvaceti pěti nejlepších českých a slovenských celků.
„Umístění je o to cennější, že 13 z 15 hráčů je ročník 1998 a hráli tak proti o rok starším soupeřům. Vzhledem k tomu, že na prvních dvou místech se umístily pražské celky Tatran Střešovice a Bohemians Praha, vybojovali tak naši chlapci neoficiální titul mimopražského mistra ČR,“ uvedl trenér mladých florbalistů Jan Šťastník.
Místostarosta Grois poděkoval všem florbalistům za reprezentaci nejen klubu, ale také města Znojma. Neopomněl popřát ani krásné prázdniny. Ty ovšem klukům začnou až dnes. Výprava čtyř znojemských kategorií, včetně nadějných dorostenců absolvovala o víkendu výše zmíněný pražský turnaj. Dorostenci startovali v kategorii do 16 let, kde bylo celkem šedesát silných soupeřů z Česka, Finska, Švédska, Švýcarska, Slovenska a dalších států. Dalšími znojemskými kategoriemi byli chlapci do 12 a 13 let a děvčata do 14 let.
Výběr do 12 let skončil v pětičlenné skupině poslední, jediné vyrovnané utkání odehrál proti Střešovicím, kterým podlehl 2:3. V play off proti silnému Zugu pak prohrál 2:7. Podobně se vedlo o rok starším chlapců, nejlepší výsledek zaznamenali proti Litvínovu, kterému podlehli 1:3. Nejlepší zápas ale sehráli v 1. kole play off, kdy ve vyrovnaném zápase podlehli pražskému Bučis Teamu 3:5.
Naproti tomu dorostenci v kategorii do 16 let svou skupinu vyhráli, když porazili Benešov 4:1, švýcarské Langnau 3:0 a švédský Elfhög 5:0. V prvním kole play off vyřadili pražské Reds 5:1 a v druhém na nájezdy Ostravu. Postoupili mezi šestnáct nejlepších, ale to byla jejich konečná. V osmifinále nestačili na švédské Täby a vypadli po výsledku 1:3.
Znojemská děvčata v kategorii do 14 let skončila ve skupině druhá, když dokázala porazit švédské Varla 4:2 a Vítkovice 6:0. Se Střešovicemi remizovala 2:2 a podlehla jen vítězi skupiny polskému Gdańsku 0:4. V úvodním zápase play off ale podlehla Chomutovu 1:7.

Comments are closed.