Florbaloví junioři předvedli nebývalé drama

Dub 13th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

florbaloví junioři

Florbaloví junioři bojovali o víkendu o postup do Extraligy a divákům ve znojemské hale dokazovali, proč se florbal dostává na místo nejpopulárnějšího sportu u nás. V sobotu i v neděli mladíci TJ Znojmo LaufenCZ předvedli nevídané drama, bohužel pro ně s nešťastným koncem. Přímý postup do extraligy si vybojoval soupeř z Chomutova. První mečbol na cestě za nejvyšší soutěží tak Znojemští neproměnili. Ještě ale budou mít opravu v sérii proti Kutné Hoře. Kdo v ní zvítězí, postupuje do Extraligy, poražený už bude mít definitivně smůlu.

Znojemští v sobotu nastoupili před domácím publikem s vědomím jednozápasového manka v sérii hrané na pouhá dvě vítězství. V sobotu tak mohlo být hotovo pro hosty. Domácí ale tento scénář nepřipustili. Dostali se do vedení 4:1 a i když soupeř snížil minutu a půl před koncem na rozdíl jediné branky, po vítězství 4:3 si vynutili rozhodující zápas v neděli.

Vstup do něj se znojemským mladíkům vůbec nevyvedl. Inkasovali laciné branky a brzy to bylo 0:4. Ani za tohoto stavu ale nehodili domácí flintu do žita a během prostřední části snížili na 3:4. V posledním dějství ale jako by se odehrával zhuštěný scénář prvních dvou třetin. Hosté se rychle dostali do čtyřbrankového náskoku a domácí pak při dlouhé hře bez brankáře pomalu dotahovali náskok soupeře. Minutu před koncem snížili na rozdíl jediného gólu. Půl minuty před koncem pak znovu rozvlnili síť za hostujícím brankářem, ale rozhodčí gól neuznal, protože už před tím přerušil hru. A tak propukla obrovská radost na straně hostí, zatímco Znojmo smutnilo.