Florbaloví Martinové Šindelář a Pánek odchází do Tatranu Střešovice

Posezónní florbalový klid rozvířila hned na samém začátku přestupová bomba, dvojce znojemských odchovanců Martin Pánek a Martin Šindelář míří do kádru mnohonásobného mistra, Tatranu Střešovice. Budou tam působit pod vedením Milana Fridricha, který je hlavním trenérem tohoto pražského klubu.

Mladší z dvojice, Martin Šindelář, zažil životní sezonu. Byl členem zlatého týmu na akademickém MS v polské Lodži, dostal se na soustředění mužské reprezentace, skončil v TOP 10 kanadského bodování celé Tipsport Superligy a ovládl i statistiky v Play-Down. Právě díky svým výkonům si vysloužil nabídky hned z několika týmů Superligy. Ze všech klubů si nakonec vybral Tatran Střešovice. „Po nevydařeném Play-Down ve Znojmě jsem dostal několik nabídek, mezi kterými jsem vybíral. Pro Tatran jsem se rozhodl především kvůli Fríďovi (Milan Fridrich – pozn. red.). Už když působil ve Znojmě, tak nás všechny herně dost posunul a věřím, že ještě více se můžu posunout, když budu nastupovat pod jeho vedením v Tatranu. Jelikož jsem nikdy nehrál v jiném klubu než ve Znojmě, tak jsem opravdu zvědavý, jaký to bude rozdíl. Nakonec bych chtěl poděkovat skvělým fanouškům a hlavně spoluhráčům, kteří mě podporovali po celou dobu mého působení ve Znojmě,“ uvedl Martin Mindelář.

Odchod Martina Pánka neznamená pro znojemský klub pouze ztrátu velmi šikovného hráče, ale také marketingového pracovníka a trenéra mládeže. „Paňas“ bude v pražských Střešovících působit nejen jako hráč, ale rovněž i jako pracovník klubu, bude zastávat pozici event managera a trenéra mládeže. „V průběhu Play-Down jsem s žádným jiným klubem nejednal a soustředil jsem se pouze na záchranu Superligy ve Znojmě. Tento úkol jsme bohužel nesplnili a já se rozhodoval, co bude následovat. Fríďa se dozvěděl o nabídce, kterou jsem obdržel po končení sezóny a ihned se se mnou spojil s tím, že jestli mám odejít ze Znojma, tak abych šel k nim do Tatranu. Za to jsem nesmírně vděčný a hned jsem měl jasno, kterým směrem se vydám. Znojmo mi bude chybět, bude mi chybět celý klub se všemi hráči, trenéry, ale i rodiči a fanoušky, kteří jsou ve Znojmě úžasní. Kdybych měl říct jednu věc, která mi bude z klubu nejvíce chybět, tak jsou to kluci z dorostu a z juniorky, se kterými jsem si vytvořil parádní vztah a kteří se nesmírně posunuli. Budu je dál sledovat, co to jen půjde,“ slíbil Martin Pánek.

S odchodem dvou opor, které v uplynulé sezóně táhly tým, je trenér a manažer klubu jan Šťastník smířený. „Bylo zřejmé, že po sestupu z Tipsport Superligy nastanou v mužském A-týmu velké změny, odchod Martinů Pánka a Šindeláře je první z nich. Na jednu stranu jsem velmi rád, že kluci ukázali svým následovníkům, že i z malého Znojma se dá poctivou prací a láskou k florbalu dostat do „velkého florbalu“, kterým několikanásobný mistr ČR Tatran opravdu je. Nás nyní čekají krušné časy a několik složitých úkolů. Prvním z nich je zacelit odchod trenéra dvou mládežnických kategorií, tak abychom byli schopni se do Superligy někdy vrátit,“ konstatoval Jan Šťastník.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na:https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-20-2019-d5605003.htm?o=1