Fórum Zdravého města Znojma: kulturně-společenské centrum, kluziště i parkování

Fórum kult. společ. 2

 Co by se mělo ve Znojmě změnit a zlepšit, navrhovala u osmi tematických stolů na úterním Fóru zdravého města téměř stovka obyvatel města. Společně definovali palčivé problémy města, z nichž hlasováním vybrali celkem 17 bodů. O nich mohou nyní až do 7. července v anketě rozhodnout i Znojmáci, kteří se Fóra nezúčastnili, nebo podat své návrhy. Z obou anket nakonec vzejde 10 TOP oblastí, které by měla znojemská radnice přednostně řešit.

K návrhům, které se objevily i na minulých Fórech zdravého města, patří například kašna na Horním náměstí, nedostatek veřejných toalet, vznik kulturně-společenského centra v areálu pivovaru, řešení parkování či farmářské trhy. K těm novým, které získaly na úterním Fóru podporu, patří například obnova venkovního kluziště či revitalizace Městského lesíka.

Na úterním Fóru mohl každý podat dva návrhy, což většina přítomných ráda využila. Některé zapadly, jiné zaujaly i ostatní a tak se dostaly mezi 17 tipů. „Jsem pro, aby ve městě bylo více míst pro parkování aut. Také jsem podpořila vznik sociálních bytů,“ uvedla Pavla Dzobová ze Znojma. Další účastník, pětadvacetiletý mladík, který má zlatého retrívra, by ve Znojmě přivítal výběh pro psy, jaké mají například …..

Více se dočtete v tištěné podobě 26. čísla Znojemského týdne, který najdete na novinových stáncích.

Fórum kulturně společ. centrum  Fórum 2 Fórum 1

Fórum 5  Fórum 6 Fórum 7

Fórum 8 Fórum 9  Fórum 10