Fotbalisté 1.SC Znojmo sestupují z druhé ligy

V posledním kole Fortuna národní ligy se prohrou 1:7 ve Varnsdordu završil smutný osud fotbalového Znojma. To mělo řadu příležitostí, jak ze sestupové pasti uniknout, ale všechny zahodilo. Ať už to byl doma duel s přímým konkurentem v boji o udržení, s Táborskem, v Sokolově, nebo na vlastním stadionu se zraněními a kartami zdecimovanými Vítkovicemi. Tam Znojemští zahodili i penaltu a nakonec prohráli s mužstvem, v jehož řadách hrálo pět dorostenců, 0:3.
Z tohoto pohledu byl duel ve Varnsdorfu už jen tristním potvrzením celé nepovedené sezóny, vlastně sezóny a půl. Po výměně majitelů v zimě roku 2018 ztratil klub podporu nejen města, ale i fotbalového zákulisí, když manažer Michal Bělák zamířil ze Znojma do ostravského Baníku, kterému se naopak začalo dařit.
Nové vedení v podstatě vyhodilo trenéry Jiřího Balcárka a Miroslava Paula, kteří se s týmem pohybovali v horní polovině tabulky na dostřel od postupových míst. A pak už začala velká jízda fotbalovým tobogánem směrem dolů. Ani protřelý rutinér na postu trenéra i sportovního manažera Leoš Kalvoda jí nedokázal zabránit. Naopak zdálo se, že jeho metody hráčům příliš nesedí a výsledkem bylo jen bodové paběrkování. Ještě před začátkem jara pak postihla klub další pohroma v podobě chorvatského sponzora, jehož peníze měly přinést klubu spásu. Přinesly ale jen ostudu v podobě obvinění ze zmanipulovaných zápasů v přípravě a následné zastavení dotací z města. Marně vedení klubu poukazovalo na to, proč v síti společnosti hlídající férové výsledky, uvízlo jen Znojmo. Prostě tomu tak bylo. Začátek jara byl ještě docela povedený, ale jeho konec tristní. V posledních deseti zápasech 1. SC Znojmo získalo jen dva body a skončilo poslední, což znamená sestup do MSFL.

Více v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-22-2019-d5614602.htm?o=1