Fotbalisté bez bodu

Lis 24th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

FotbalistéTak tuto bilanci si fotbalisté 1. SC Znojmo za rámeček rozhodně nedají. Z osmi domácích zápasů v letošním ročníku druhé ligy vyhráli jen jednou a k tomu získali už jen tři body za tři remízy. Tristní výsledky na vlastním stadionu podtrhla včerejší prohra 0:1 s Ústím nad Labem, které je v tabulce předposlední.

Začátek zápasu přitom nasvědčoval tomu, že si znojemští hráči chtějí napravit reputaci po předchozích neúspěších. Domácí byli aktivnější, ale nedokázali se prosadit do brankových příležitostí. Výsledkem jejich poločasové snahy bylo jen několik nebezpečných střel ze střední vzdálenosti a řada centrů, které nenašly adresáta. Naopak hosté prokazovali daleko větší efektivitu. Po čtvrthodině hry sice ještě v dobré šanci mířil nad, ale po půlhodině už se radovali. Centr po rohovém kopu spadl do malého vápna, kde měl ústecký Smola dostatek času, aby ho pohodlně uklidil do sítě. A hosté podnikli ještě jeden nebezpečný kontr. Jursovu střelu ale stačil Cihlář tečovat těsně nad branku.

Také po přestávce byli domácí aktivnější. Zejména Lacko zásoboval své spoluhráče centry do vápna, ale podobně jako v první půli se míjely účinkem. A tak největší šance domácích přišla po standardce za faul na Pázlera v blízkosti šestnáctky. Yonov míč napálil pěkně pod břevno, ale hostující brankář ho stačil vytěsnit nad. Jinak měli domácí už jen náznaky šancí a kopu štěstí při protiútocích hostů. Ti nedokázali své nadějné kontry v době, kdy domácí hráli už vabank, dotáhnout do úspěšného konce. Největší příležitost jim zmařil v 84. min Andrejko, když stačil zázračně vyškrábnout míč, který už už směřoval do odkrytého rohu branky. Závěr utkání už hosté prozdržovali a dočkali se cenného vítězství.

Rozhovory s L. Grmelou a M. Lackem ve Znojemském týdnu ve vydání ze dne 24. 11. 2014