Fotbalisté chtějí konečně doma zabrat

sport fotbalisté chtějíJako noc a den. Takové jsou výsledky znojemských fotbalistů doma a na hřištích soupeřů b druhé nejvyšší soutěži. Zatímco ve čtyřech venkovních zápasech neprohráli, získali v nich deset bodů a impozantní skóre 10:3, na svém hřišti naopak nezískali ani bod a mají vysoce pasívní gólovou bilanci 2:7.

Vůbec první bodovou ztrátu venku utrpěli znojemští fotbalisté až ve čtvrtém utkání na hřišti silného Třince, který je v tabulce třetí a v poháru mimo jiné vyřadil olomouckou Sigmu. Ve Slezsku Znojmo remizovalo 2:2, ale i tam předvedlo slušný výkon, dvakrát v duelu vedlo a mělo i další šance rozhodnout zápas. Vývoj hodně ovlivnila sporná penalta ve prospěch domácích, kterou rozhodčí odpískal krátce poté, co se Znojemští ujali vedení výstavní brankou Pázlera. Hráči hostů pro ni měli nejmírnější slovo sporná. Hlavou nad ní kroutil i trenér Znojma Oldřich Machala. „Možná tam byl faul před tím, ale když hráč Třince spadl, bylo to absolutně bez kontaktu. Už nevím, co na tom mám říct, v předchozím zápase proti nám rozhodčí odpískal doma dvě penalty…,“ narážel Machala na domácí prohru s Táborskem 1:4. V něm Znojmáci dostali jednu branku po nešťastně tečované střele a dvakrát inkasovali z pokutových kopů.

Oldřich Machala nechce dělat z rozdílné bilance doma a venku zatím žádné ukvapené závěry. Zdůrazňuje ale, že od útočné hry odstoupit nehodlá. „Já jako trenér prostě upřednostňuji útočný fotbal. Myslím, že je určitě lepší výsledek 2:2 než 0:0,“ konstatoval Machala.

A ofenzívě Znojma se opravdu daří. Ve Fotbalové národní lize není mužstvo, které by dalo více branek. O ně se ve znojemském dresu starají především letní posily Miro Kovačić, Jan Pázler a Libor Žondra. I oni by už ale rádi získali body před vlastním publikem. Bohužel posledně jmenovaný hráč bude v nedělním duelu proti Pardubicím chybět. V Třinci dostal čtvrtou žlutou kartu. „Rozhodčí ji mohl dát, ale nic tak zvláštního to nebylo. Mám pocit, že jsem zasáhl míč první, taky jsem mu to říkal. Ale nedá se nic dělat bohužel. Mrzí mě to, že budu stát právě v zápase doma. Chceme už konečně kvůli našim příznivcům zvítězit. Ale já si u toho asi budu na tribuně kousat nehty,“ uvedl Libor Žondra.

Zápas s Pardubicemi začíná v neděli 21. září od 15 hod.

Více se dočtete zde