Fotbalisté dali Ústí nad Labem trojku

Zář 24th, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

Ač to tak zpočátku nevypadalo, fotbalisté 1. SC Znojmo v pátečním podvečeru dokráčeli k celkem pohodovému vítězství 3:0 nad Ústím nad Labem.

Severočeši byli překvapením počátku Fortuna národní ligy. Až do reprezentační přestávky byli s pěti výhrami a jen jednou remízou a jednou porážkou v čele tabulky. To Znojmo na tom bylo výsledkově přesně opačně. A začátek zápasu jakoby postavení v tabulce obou týmů respektoval. Hráči Ústí se během úvodní čtvrthodinky dostali do dvou šancí, ze kterých trefili nejprve ve 3. min. břevno a potom v 16. min. tyč. Když se o chvíli později konečně trefili do sítě, velkou radost z toho neměli, byla totiž jejich vlastní. Ve skrumáži před ústeckou brankou hostující Strada zasáhl míč tak nešťastně, že poslal domácí do vedení. Ty tento moment nakopl, zvýšili aktivitu a výsledkem byl druhý gól v brance Ústeckých, když Teplý poslal přesně pod břevno odražený míč. Stav 2:0 pak vydržel až do přestávky.

Po ní už hosté neměli tak impozantní vstup, ale brankáře Bučka pořádně protáhl v 63. min. Šup, znojemský gólman ale stačil míč směřující k tyči jeho branky konečky prstů vytáhnout. S přibývajícím časem hrozilo Znojmo z brejků a z jednoho také v 81. min. definitivně stvrdilo své vítězství. Nicolas Hlůže, který byl na trávníku po vystřídání Kučery pár vteřin, si naběhl na oblouček Teplého za obranu a prostřelil hostujícího brankáře Lindra. Stav 3:0 pak zůstal až do konce a Znojemští se mohli radovat ze své druhé podzimní výhry.