Fotbalisté jsou králi podzimu s velkým náskokem

Lis 16th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalisté

Tak tohle asi před startem podzimu nikdo nečekal. Fotbalisté 1. SC Znojmo jsou po polovině soutěže ve vedení, navíc s luxusním náskokem. Ke spokojenosti jim ale chybí ještě odehrát v sobotu jarní předehrávku v Karviné, na hřišti jednoho z velkých konkurentů v boji o postup.
V pátek to ale vůbec nebylo jednoduché, i když výsledek by mohl napovídat o opaku. Hosté byli ve Znojmě půl hodiny lepším týmem, domácí se dlouho nedokázali prosadit a šance si prakticky nevytvářeli. Pomohla jim 34. minuta, kdy Helísek nádherně vrátil odražený balon z z rohu pokutového vápna na branku, kde ještě dorážel Okleštěk. A aby nebylo neštěstí pro hosty dost, dvě minuty před přestávkou přišla povedená akce Znojma, na jejímž konci byla přesná střela Šumbery.
Vývoj zápasu domácím svděčil a ve druhé půli se nikam nehnali. Nechávali hrát soupeře a soustředili se především na obranu. Slezané v ní ale přece jen několik okének našli. Dvě velké šance v úvodu druhé půle hostům zmařil znojemský brankář Veselý. Hosté se zaslouženého gólu dočkali až v 77. min., kdy Kuzmanovič využil přesnou přihrávku Zbyňka Pospěcha a snížil na 2:1. Opava ale dlouho naději na zisk alespoň bodu neživila. V 86. min. vrátil Znojmu dvoubrankový náskok Njire a rozhodl osud utkání.
„My jsme nezahráli vůbec dobře. Jak v kombinaci, tak v práci s míčem jsme za soupeřem zaostávali. Opava byla lepší, ale nevyužila své šance a my jsme dali takové dva góly do poločasu, kterými jsme si pomohli. Druhý poločas jsme ubránili. Bylo tam z naší strany málo aktivity směrem dopředu. Zkazili jsme strašně moc přihrávek. Nevím z čeho to plynulo,“ kroutil po zápase hlavou trenér Znojma Radim Kučera.
Toho mohlo nicméně těšit, že jeho tým je s velkým náskokem půlmistrem ligy. Kučera ale na toto téma nechtěl příliš hovořit. „Vypadá to v tabulce pěkně, ale takhle nepřemýšlíme. Ještě nás čeká jeden zápas na podzim v Karviné, ten ještě chceme zvládnout. Ten s Opavou jsme zvládli, i když s odřenýma ušima, ale do Karviné pojedeme také s tím, abychom uspěli. To, že bychom tam mohli hrát v klidu je sice pravda, ale v klidu jsme mohli hrát i proti Opavě a nakonec to bylo jinak. Ten relativní klid byl spíše na kopačkách Opavy. Připadlo mi, že byli uvolněnější než naši hráči. Ti už možná cítí nějaký tlak, i když zatím nebylo nic vyhlášeno. My se prostě držíme v tabulce, kde se držíme a až skončí podzim, tak si to zhodnotíme a připravíme se na jaro,“ uzavřel Kučera.

1.SC Znojmo – Opava 3:1
Poločas: 2:0. Branky: 34. Okleštěk, 43. Šumbera, 86. Njire – 77. Kuzmanović
ŽK: 53. Nepožitek, 66. Šamánek – 19. Kuzmanovič, 37. Vašek, 68. Jurečka, 89. Zb. Pospěch, 89. Grussmann. Rozhodčí: Berka – Kubr, Vitner. Diváků: 1 912.
1.SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář (c), Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (55. Njire), Stáňa (38. Šamánek) – Žondra, Ledecký (83. Pokorný)
Opava: Vašek – Simerský, Zd. Pospěch (c), Hrabina, Čelustka – Horka, Grussmann, Jurečka (76. Fišer), Janetzký (82. Mrázek) – Kuzmanovič, Zb. Pospěch.