Fotbalisté mají skalp silného Hradce

Zář 14th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalisté

Ten zápas nebyl vůbec lehký. Hradec Králové se netají ambicemi na co nejrychlejší návrat do nejvyšší soutěže a disponuje silným kádrem, ve kterém hraje důležitou roli i exznojemský Pázler. Právě on se postaral o rychlé vedení hostů, ale Znojemští dokázali bleskurychle otočit a pak těsné vítězství nad favoritem soutěže uhájit.
Všechno podstatné z hlediska výsledků se ve čtvrtek odehrálo během 420 vteřin mezi 14. a 21. minutou. Nejprve znojemská defenzíva nechala na levé straně v šestnáctce osamoceného Pázlera a ten už věděl, jak centr uklidit k tyči. Do té doby byli hosté aktivnější, ale po obdržené brance se karta obrátila. A výsledek se dostavil velmi brzy. Už za tři minuty nádherně prošel od půlky hřiště Okleštěk, v šestnáctce si vyměnil míč s Žondrou a rozvlnil střelou z deseti metrů hradeckou síť. A pro domácí bylo za chvíli ještě lépe. Po rohu se dostal v rohu šestnáctky k míči Nepožitek a jeho střela prošla chumlem hráčů, kde byla zřejmě ještě tečována a bylo to 2:1. Znojemští pokračovali v aktivitě a výsledkem byla hlavička Žondry i střela Njireho, ale góly už z toho nebyly. Na druhé straně reflexívně vykopával míč znojemský brankář Veselý, na kterého se sám řítil hostující Černý. Diváci se v prvním poločase rozhodně nenudili. Do velké šance se dostal ještě znojemský Šumbera, ale špatně trefil míč.
Po přestávce už to taková paráda nebyla. Domácí se soustředili na bránění a hosté marně dobývali jejich svatyni. Znojmo hrálo na brejky a dva vypadaly víc než nadějně. Jeden zakončoval v šestnáctce střelou z voleje Šumbera, ale přestřelil. V dalším se ocitl Stáňa, spolu s ním běželi ještě dva jeho spoluhráči na jediného obránce hostí, ale mladý znojemský rychlík vypálil sám a těsně minul hradeckou branku. Hosté si vypracovali rovněž několik slibných příležitostí. Tu největší v 86. min., kdy centrovaný míč skončil na tyči, od které se odrazil do brankáře Veselého, od něj se dostal k hostujícímu Marečkovi, ale jeho střelu znojemský brankář zázračně zpacifikoval. A protože domácí přežili i tříminutové nastavení, mohli se radovat z cenného vítězství.