Fotbalisté podlehli v derby Zbrojovce

Dub 29th, 2019 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

V neděli večer bylo ve fotbalové Fortuna národní lize na programu jihomoravské derby mezi Zbrojovkou Brno a 1.SC Znojmo. Překvapení se nekonalo. Zbrojovka, která stále ještě bojuje o účast v elitní trojce, vyhrála 2:0.

Po vyrovnaném úvodu se jako první do šance dostali domácí ve 13. min., ale Štěpanovský po nahrávce Škody minul tyč. Ve 22. min. už se Brňané mohli radovat z vedení. Nejprve bez úhony přežili ostřelování Znojma a pak udeřili do otevřené obrany. Štěpanovský udělal kličku i hostujícímu brankáři a zavěsil. Hosté se pak snažili o vyrovnání, ale větší šance měli znovu domácí, další gól ale do poločasu nepřidali.

Po přestávce se v 71. min. ocitl ve velké šanci znojemský Kunca, ale gólman Zbrojovky jeho střelu zlikvidoval. Znojemské to mohlo hodně mrzet, protože o pět minut později na druhé straně zužitkoval hlavičkou centr Eismana Růsek a prakticky tak rozhodl o osudu utkání. Hosté už se na závěrečný tlak nezmohli, naopak domácí ještě několikrát zahrozili, ale už to bylo bez brankového efektu.