Fotbalisté pohár zvládli

Čvc 27th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalisté pohár zvládli

Fotbalisté 1. SC Znojmo se v úvodním kole poháru utkali s divizním Pelhřimovem. Přes komplikaci v podobě prvního obdrženého gólu roli favorita zvládli, zápas otočili a dovedli k poklidnému postupu v podobě vítězství 4:1.
Jenom na pelhřimovské tribuně zůstaly letní posily Znojma Šumbera se Serenkovem, jejichž příchod ještě nebyl technicky dořešen a také Zezula, který měl poraněné koleno. V roli diváka je doplnil také zraněný Stáňa. Trenér Kučera si tak nemohl vyzkoušet ideální sestavu pro ligové boje. A nepotěšila ho ani osmá minuta, kdy se po nedorozumění ve znojemské obraně domácí ujali vedení. Favorizovaní hosté pak přitlačili na pilu, ale výsledkem bylo jen několik neproměněných šancí včetně dvou nastřelených tyček. Znojmu pomohla k vyrovnání až penalta proměněná Njirem.
Pelhřimovští se dokázali držet ještě v úvodu druhého poločasu, ale jejich naděje na překvapení ukončil v 68. min. svoji brankou Žondra, který se trefil hlavou po centru Nepožitka. Domácím pak začaly docházet síly, čehož Znojemští využili ještě pěknou střelou Nehyby, který uklidil míč do sítě po předcházejících šancích Znojma a také gólem Ledeckého, který využil špatného zákroku domácího gólmana.
„Pelhřimov byl nepříjemný pracovitý soupeř. Po naší chybě jsme dostali gól, takže se to ještě ztížilo. Ale když jsem viděl jak kluci jezdí a chtějí hrát, tak jsem nebyl vůbec nervózní. Bylo jasné, že když budeme pokračovat v nastoleném tempu, tak je to otázka toho, kdy ty góly začnou padat a ony padaly,“ konstatoval po zápase trenér Znojma Radim Kučera.