Fotbalisté předvedli poločas snů

Srp 24th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalisté předvedli

Strhující představení zažili v pátek večer fotbaloví fanoušci na stadionu ve Znojmě. V zápase Fotbalové národní ligy domácí celek o přestávce prohrával s Třincem 1:2, ale po ní čtyřmi góly zcela otočil průběh zápasu a připsal si před dlouhou přestávkou vysoké vítězství 5:2.
Začátek zápasu se nicméně nesl spíše ve znamení hostí. Alespoň co se brankových příležitosí týče. Už v 10. min. se ocitl v dobré pozici Joukl, ale z úhlu přestřelil. A o šest minut později měli hosté ještě větší příležitost. Po ruce domácích ve vápně kopali penaltu. A brankář Znojma Veselý napodobobil svého kolegu Dolečka z Ústí. Také tentokrát gólman modrobílých střelu ze značky pokutového kopu chytil. Ale ve 25. min. už byl krátký na tvrdou střelu pod břevno, kterou po zmatcích ve znojemském vápně vyslal třinecký Teplý. O sedm minut později ale bylo vyrovnáno. Šamánek se z role střelce tentokrát proměnil v nahrávače. Po rychlé kombinaci poslal míč na Šumberu, který na hranici šestnáctky namířil přesně k tyči. Ale domácí se z vyrovnání dlouho neradovali. Hosté byli opět ve vápně důraznější a Málek nedal Veselému šanci. Znojmo pak svého soupeře přitlačilo, mělo ještě do přestávky tři velké šance, ale Ledecký v dobré pozici trefil jen třineckého brankáře Palečka, který o něco později vyrazil i nebezpečnou střelu Šumbery. Pak mu při tvrdé ráně Ledeckého uvnitř šestnáctky pomohl jeden z obránců, který míč ztečoval vedle branky.
Po přestávce jako první zahrozili hosté, když Joukl jen těsně minul tyč znojemské branky. Pak už ale začali kralovat Znojemští. Na třineckou branku se valil jeden útok za druhým a po několika zmařených příležitostech začaly padat i góly. V 58. min. po odražené střele vrátil míč před branku Ledecký a Šamánek se hlavou trefil přesně. Pak ještě závar po rohovém kopu hostující obrana a brankář Paleček vyřešili, ale v 65. min. Znojmo dokonalo obrat. Nepožitek doběhl u brankové čáry dlouhý pas, dal míč před branku a Šumbera zblízka doklepl do sítě. A o čtyři minuty bylo ve Znojmě ještě veseleji. Na Cihlářův centr si přesně naskočil Žondra a hlavou uklidil míč do horního růžku. Znojemští se neuspokojili s dvoubrankovým vedením a dál se tlačili do útoku. V proměňování šancí už ale nebyli tak úspěšní. Při jedné z nich byl ale v 81. min. faulován Šumbera a následnou penaltu proměnil Njire. Konečný stav utkání tak stanovil na 5:2 pro Znojemské, kteří se tímto vítězstvím dostali do čela tabulky. Nyní má Fotbalová národní liga reprezentační přestávku a po ní následuje kolo, ve kterém má Znojmo volno. Další zápas tak sehrají Znojemští až ve čtvrtek 10. září od 18 hod. doma proti Hradci Králové. Už ve středu od 17 hod. ale nastoupí v Tasovicích k utkání 2. kola poháru FAČR letos hraného pod názvem MOL Cup.

1. SC Znojmo – Třinec 5:2
Poločas: 1:2. Branky: 32. Šumbera, 58. Šamánek, 65. Šumbera, 69. Žondra, 81. Njire (pen.) – 25. Teplý, 34. Málek. Rozhodčí: Dresler – Vysloužil, Boček. Diváků: 1 673.
1. SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (86. Serenkov) – Žondra, Ledecký (67. Njire), Šamánek (77. Lapeš).
Třinec: Paleček – Joukl (85. Dedič), Málek, Knötig, Mozol (78. Motyčka), Teplý (64. Janoščin), Šenk, Černý, Vomáčka, Hloch, Bedecs.