Fotbalisté Znojma přehrávali Spartu, přesto v poháru těsně podlehli

Zář 21st, 2017 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

fotbal ok

Kdo by to čekal. Jestliže v sobotu v Pardubicích fotbalisté 1. SC Znojmo nebyli herně lepším týmem, ale dokázali zvítězit 1:0, ve středečním pohárovém souboji se Spartou Praha lepším týmem překvapivě byli, ale tentokrát prohráli oni 0:1. V první půli ještě náš nejslavnější klub jakž takž situaci zvládal a byl mírně iniciativnější. Do šancí se ale vůbec nedostával. Jediné nebezpečí hostů znamenala Marečkova střela z přímého kopu, kterou brankář Veselý bravurně vytáhl. Vedoucí gól Sparty byl dílem víceméně náhody. Znojemští se hodně zlobili za rozhodčím otočený aut, po následném nákopu balon propadl v šestnáctce až k Vatajeluovi, který se elegantní zasekávačkou zbavil Helíska a se štěstím propálil míč pod nohou Veselého. A od této chvíle už bylo Znojmo jednoznačně lepším týmem. Sparťany do ničeho nepouštělo, naopak samo mělo několik dobrých příležitostí. Na počátku druhé půle se například řítil ze strany Teplý sám na gólmana hostí Dúbravku, ale neprostřelil ho. Před Dúbravkou se po dlouhém nákopu ocitl sám i Hladík, ale sparťanský brankář šanci rychlým výběhem před šestnáctku zmařil. Pět minut před koncem se skácel v pokutovém území Lacko poté, co na něj sáhla ruka Sparťana Marečka, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Ještě v posledních vteřinách nastavení se před strážcem pražské svatyně ocitl Mingazov, ale v těžké pozici mu míč odskočil od nohy a Dúbravka jej pohodlně sebral. Znojmo sice prohrálo, ale s pohárem se rozloučilo více než důstojně a i trenér hostů Stramaccioni po skončeném duelu uznale poklepal svému znojemskému kolegovi Balcárkovi na rameno se slovy: „Good Job,“ na znamení dobře odvedené práce domácích fotbalistů, bohužel bez postupového efektu. Skalp Sparty byl ve středu blízko jako nikdy před tím.