Fotbalisté přivezli bod z Vlašimi a vedou o pět bodů

fotbalisté

Utkání dvou rozdílných poločasů viděli diváci Fotbalové národní ligy ve Vlašimi, kam přijel lídr soutěže 1. SC Znojmo. V tom prvním hosté získali vedení a měli i další šance, naopak ve druhé půli domácí vyrovnali nejen skóre ale i hru, a tak nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou. Znojmo se dál drží na nejvyšší příčce a před nejbližšími pronásledovateli má náskok pět bodů.
Znojemští se museli obejít bez útočníka Žondry, který měl stopku za červenou kartu z utkání s Táborskem. Ledecký na hrotu se jej snažil zastoupit od začátku aktivní hrou. Už ve čtvrté minutě se dostal do šance, ale domácí jeho pokus zblokovali. Pak si díky brankáři Vorlovi dokázali poradit i se šancí Šamánka.  Hosty to nemuselo mrzet, dostali se do vedení ve 21. min. když Okleštěk zužitkoval pas do vápna a z jeho rohu přeloboval Vorla. Domácí se dostali do šance až ve 34. min., ale brankář Znojma Veselý nebezpečnou ránu Kučery vyrazil. Znojmo pak mělo ještě několik zajímavých příležitostí, ale žádnou už nevyužilo.
Po přestávce domácí zvýšili aktivitu a byli odměněni už za deset minut vyrovnávací brankou. Průcha v rohu vápna obešel brankáře Znojma Veselého a poslal míč do sítě. Hosté mohli jít znovu do vedení v 65. min., ale Šumbera Oklešťkovu přihrávku nedokázal ve vápně usměrnit do branky. Horké chvilky přišly za deset minut na druhé straně. Veselý si ale dokázal poradit s nepříjemnou střelou Jandy a v hlavní roli byl znojemský gólman i o pár minut později, kdy jen tak tak vytěsnil Matějkův pokus z bezprostřední blízkosti. Také další šance na obou stranách už zůstaly nevyužity a smírné skóre už se nezměnilo.
„Do utkání jsme vstoupili skvěle, hned od začátku jsme si vypracovali několik šancí, měli jsme tlak. Vyústila z toho i branka. I poté jsme měli více ze hry. Věděli jsme, že trenér Petržela o přestávce hráče seřve a Vlašim přidá. Říkali jsme si, že přidáme také, ale bohužel se tak nestalo. I proto se hra vyrovnala. Měli jsem i trochu štěstí, možná smůly, záleží, z jakého pohledu se to vezme. Můžeme být rádi za bod,“ komentoval zápas znojemský stoper Daniel Odehnal.
On i jeho spoluhráči se nyní musí vypořádat s tím, že jejich soupeři se snaží na lídra tabulky vytáhnout. „My to nebereme v úvahu, jestli se na nás soupeř chce vytáhnout více. Na každého soupeře se chystáme stejně svědomitě. Vždy dokážeme soupeře přehrát, i v první půli tomu tak bylo. Kdybychom zůstali u výkonu z první půle, nebyl by problém. Máme kvalitní tým i pohodu,“ zdůraznil Odehnal.