Fotbalisté prospali poločas a prohráli s Táborskem

Bře 25th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalistéTrenér Grmela se v zápase 1. SC Znojmo na hřišti Táborska ve FNL stále potýkal s marodkou i kartami. Mimo hru tak zůstal útočník Žondra, kapitán Lacko či stoper Odehnal. Téměř po roce od svého posledního soutěžního utkání nastoupil Nepožitek, který den před utkáním dobral antibiotika.
Znojmo tak proti soupeři vyrukovalo s obrannou taktikou, a protože se ani domácí do útoku příliš nehrnuli, hrál se v první půli nepříliš záživný fotbal. Více se osmělovali přece jen Jihočeši a jejich snaha vyústila v 18. minutě v sérii tří rohů. Při tom posledním míč propadl na malém vápně k Šimlovi, který zblízka otevřel skóre. A podobná situace se ke smůle Znojemských opakovala i o sedm minut později. Tentokrát se ale jednalo o centr ze hry a Strnad opět z malého vápna hlavou mířil přesně. Mezitím mělo svoji šanci i Znojmo. Helísek se řítil sám na brankáře, Ciferský ho fauloval, ale zároveň zasáhl i míč. Rozhodčí penaltu neodpískal. Znojmo se až do přestávky z druhé branky nevzpamatovalo. naopak domácí ještě mohli přidat další gól, ale tentokrát už přesní nebyli.
Po přestávce jako by v dresech hostí nestoupili jiní hráči. Okleštěk se posunul více dozadu, odkud řídil výpady zejména Ledeckého a Pázlera. Do vyložených šancí se ale Znojmo dlouho nedostávalo. Naopak domácí v 84. minutě nebezpečně hlavičkovali. Ilizi za pomoci tyče ale míč do brány nepustil. Největší šance hostů přišla dvě minuty před koncem. Ledecký nádherně posunul míč do šestnáctky na volného Lapeše, před kterým zívala odkrytá branka, ale znojemský útočník ji netrefil, a tak zápas skončil výhrou domácích 2:0.