Fotbalisté urvali výhru v nastavení

fotbalisté

 První jarní kolo Fotbalové národní ligy a hned takhle důležitý zápas. A dlužno říci i dramatický. 1. SC Znojmo, které přezimovalo na první místě tabulky, hostilo ústí nad Labem, které se rovněž netají postupovými ambicemi. A Severočeši ve Znojmě dlouho vedli. Nakonec ale odešli poražení, když rozhodující branku z kopačky mladého Webera inkasovali v nastavení druhé půle. Znojmo tak Ústí odskočilo na rozdíl devíti bodů. Před rduhou Karvinou má náskok čtyři body.
Od začátku zápasu byli aktivnější domácí. Vybojovali si několik nebezpečných standardních situací, hlavně rohů, ale gól se jim vstřelit nepovedlo. Nejblíže k němu měl ve 13. min. Šamánek, ale zblízka hostujícího brankáře neprostřelil. Ledecký pak po dalším z rohu pálil bez přípravy z voleje, ale míč šel vysoko nad. Přibližně po pětadvaceti minutách domácího náporu tempo hry poněkud opadlo. A pro Znojmo přišla nečekaná ledová sprcha. Brankář Veselý šel za míčem daleko od svojí branku a jeho špatný odkop pohotově namířil do znojemské sítě Veverka. Veselý zpátky za míčem sprintoval marně. Už jej nedostihl. Poté Znojemští opět přidali na obrátkách. Vytvořili před hostujícím brankářem několik nebezpečných situací, Nepožitkův trestňák hostující obránce na čáře vyhlavičkoval, Weber trefil břevno a Šamánkovu teč po přímém kopu hostující obrana opět zastavila na brankové čáře.
Znojmo i po přestávce na hřišti panovalo. Ale hosté dvakrát zahrozili z nebezpečných brejků: jejich útočníkům k lepšímu zakončení vždy chyběl krok. Pak už se ale přece jen prosadila kvalita. Nepožitek v 69. min. hezky našel ve vápně Ledeckého, ten udělal kličku brankáři a zavěsil do prázdné branky. Další tlak Znojma byl dlouho bezzubý, ale ve druhé minutě nastavení vystřelil ve vápně technickou střelu Weber a míč propadl hostujícímu gólmanovi pod tělem. Domácí stadion tam mohl explodovat výbuchem nadšení.
„Zápas se pro nás vyvíjel nešťastně. My jsme do něj vstoupili takovou jednodušší formou stylu, po deseti minutách měla přijít změna. To jsme nesplnili, navíc jsme dostali po chybě brankáře gól. což se stává. Veselému hlavu neurveme, také víme, že nás v podzimní části podržel. Kluci pak zarvali šponu a v devadesáté minutě urvali vítězství. Ale za to, co jsme předvedli, za tu bojovnost, jsme si je zasloužili. Na soupeři se mi nelíbilo, že pořád zdržoval, polehával, nechali se čtyřikrát odnést na nosítkách…,“ hodnotil zápas znojemský trenér Radim Kučera.