Fotbalisté v přípravě podlehli v Miroslavi týmu Zlína

Čvc 10th, 2014 | By | Category: Sportovní zprávy

Zajímavý zápas měli možnost vidět fotbaloví příznivci v Miroslavi, kam si 1. SC Znojmo v rámci přípravných zápasů pozvalo Zlín. Dva týmy, které by se měly pohybovat v horních patrech Fotbalové národní ligy, předvedly atraktivní fotbal s pěti brankami, když byli hosté o jednu lepší než hostitelé.

Za Znojmo se po dlouhé době představil v základní sestavě Martin Hudec. V bráně zkoušel trenér Machala Jakuba Andrejka a v defenzívě se nově vedle Hudce objevil také Radek Coufal. Znojemský tým vstoupil do utkání lépe a v 13. min. vstřelil první branku zápasu Stáňa, který v posledních kolech nakoukl na jaře i do první ligy. Domácí mohli přidat i další branky, ale slibné příležitosti nevyužili. Naopak ve 24. min se po brance Malcharka mohli těšit z vyrovnání hosté, kteří zakrátko díky trefě Bartolomea otočili vývoj skóre. Trenér Machala pak musel sáhnout ke střídání patrně dřív, než měl v úmyslu. Ve 33. min. odstoupil Kovaćić, kterého nahradil Reljić a o minutu později se zranil také Lacko, toho nahradil Lukáš. Nucené změny se na hře Znojma projevily. Zlín převzal iniciativu, ale přesto Znojmu pěknou střelou zařídil vyrovnání Pázler. Hostující Faouzi ale po pěti minutách napřáhl a jeho rána skončila ve znojemské síti. Pak měla ještě obě mužstva příležitost vstřelit branku, ale skóre už se neměnilo.

Prvních dvacet minut bylo z naší strany velmi dobrých. Mohli jsme vést dva nebo i tři nula. Poodstoupení Lacka s Kovaćicem už to tak kvalitní nebylo. Ale zkoušíme hodně hráčů. Mužstvo se musí nejprve ustálit a pak s ním pracovat,“ uvedl trenér Znojma Oldřich Machala.

1.SC Znojmo – Zlín 2:3

Poločas 1:2. Branky: 13. Stáňa, 68. Pázler – 24. Malcharek, 31. Bartolomeu, 73. Faouzi.

1.SC Znojmo: Andrejko – Hříbek, Coufal, Hudec, Cihlář – Lacko (34. Lukáš), Kovačić (33. Reljić), Buchta – Stáňa, Žondra, Pázler. Do 2. poločasu zasáhli: Helísek, Šilinger, Pokorný, Ledecký, Comara, Reljić, Lukáš, Odehnal.

Zlín: Žukowski – Simerský, Hubáček, Železník, Holík, Bankovič, Kopečný, Matějov (10. Bartolomeu), Hájek, Benčík, Malcharek. Do 2. poločasu zasáhli: Malý, Kroča, Jasenský, Červenka, Salachna, Faouzi, Motal, Pazdera, Bartolomeu, Koukal, Kurtin, Nehoda, Adamuška.