Fotbalisté v přípravě remizovali s Jihlavou

Led 20th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalistéPrvní přípravný zápas mají za sebou fotbalisté 1. SC Znojmo. Vypravili se za ním na Vysočinu, kde nastoupili proti prvoligové Jihlavě. V základní sestavě se objevily ohlášené posily. Brankář Ilizi, stopeři Svozil s Dreksou a také záložník Levai, odchovanec Zbrojovky Brno, který hrál naposledy divizi za Blansko a také chorvatský útočník Njire, který působil v nižších rakouských soutěžích. V průběhu zápasu se pak na hřiště dostali i další potenciální posily Kovačevič z Jablonce a dvojice slovenských hráčů Kamenčík a Kačala, kteří jsou odchovanci Prešova a působili ve slovenských mládežnických reprezentacích.
Znojemští hráči začali duel s Jihlavou aktivně a během úvodních dvaceti minut se dostali do třech šancí, ale žádnou z nich nevyužili. A tak přišel trest v podobě branky domácího Přeučila, který střelou k tyči poslal Jihlavu do vedení. Vysočina mohla své vedení v první půli ještě navýšit, ale dvakrát vytáhl pěkný zákrok znojemský brankář Ilizi.
Druhá půle začala podobně jako ta první, šancemi Znojma. Třetí využil Žondra, který se hlavou trefil po rohu přesně do horního růžku jihlavské branky. Znojemští pokračovali v solidním výkonu a mohli dokonce zvítězit, ale Pázlerova nebezpečná střela minula těsně domácí tyč, a tak se obě mužstva rozešla smírně 1:1.
„Do utkání jsme šli po čtrnácti dnech velmi náročné přípravy a musím říct, že nebyl znát rozdíl mezi první a druhou ligou. Odehráli jsme velmi kvalitní utkání. Mile mě překvapil Žondra. Soupeř si s ním vůbec nevěděl rady. Ale nechci hodnotit jednotlivce. Celé mužstvo předvedlo velice solidní výkon,“ hodnotil po zápase trenér Znojma Ludevít Grmela.