Fotbalisté v přípravných duelech dvakrát prohráli

Dvakrát v minulém týdnu nastoupili k přípravným duelům fotbalisté 1.SC Znojmo, kteří se poté, co sestoupili z druhé ligy, chystají na boje v MSFL, které zahájí v pátek 2. srpna duelem proti Velkému Meziříčí. .

Tým, který nyní vede trenér Milan Volf, doznal značných změn. Z původního druholigového kádru zbyl jen stoper Muamer Avdić, brankář Jiří Koukal a ofenzívní záložník Nicolas Hlůže, přičemž poslední dva jmenovaní do zápasů nastupovali spíše sporadicky.

Do týmu se vrátili někteří hráči, kteří byli na hostování jako František Malár, který se ale z dřívější pozice stopera posunul v přípravě více dopředu či Michal Garčic, Vojtěch Švarc nebo Milan Moravec.. Příležitost tak dostávají mladíci, kteří byli ještě nedávno oporami dorosteneckých týmů, jako Radim Pohanka, Patrik Pacula, Milan Stix a další. Na postu brankáře Znojemští představili Filipa Jíchu. Jmenovec slavného házenkáře přišel z Kroměříže. Znojemští fotbalisté odehráli první souboj ve středu v Rudicích proti Blansku, v sobotu se pak Znojemští zúčastnili fotbalových oslav v rakouském Wildendürnbachu, v jejichž rámci nastoupili proti prvoligovému Sankt Pöltenu. V obou střetnutích svým soupeřům podlehli, Blansku 2:3 a Sankt Pöltenu 0:3.

 

Více o znojemském sportu v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-znojemsky-tyden-29-2019-d5639841.htm?o=1