Fotbalisté vezou tři body z Frýdku a jsou první

Říj 19th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalisté

Také další zápas s celkem ze spodu tabulky fotbalisté 1. SC Znojmo zvládli. Ve Frýdku – Místku v sobotu vyhráli 2:0 a posunuli se do čela druholigové tabulky. Nyní je čekají dva zápasy doma proti soupeřům z jižních Čech. První z nich proti Táborsku je na programu v pátek od 18.30 hod. V následujícím týdnu přijedou do Znojma České Budějovice.
Ve Frýdku Místku začalo lépe Znojmo. Při troše dobré vůle mohl odpískat rozhodčí už v úvodu pro hosty penaltu za zákrok na Žondru, pak měl dvě slibné šance rychlonohý Stáňa, ale neměl přesnáí mířidla. Napravil to za něj v 18. min. parťák z útoku Žondra, který v šestnáctce zamířil přesně k tyči. Teprve potom se dostali ke slovu také domácí. Největší šanci měli ve 28. min. kdy po rychlém útoku nastřelili tyč. To také byla jejich největší šance zápasu. S přibývajícím časem hrozili zejména ze standardních situací, které ale nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. Naopak Znojemským se nabízely šance z brejků, ale ani oni nebyli v předfinálnía  finální fázi úspěšní. Změnil to až střídající Njire, který se po dvou minutách pobytu trefil krásně z přímého kopu do horního růžku branky domácích. Hosté si tak odvezli vítězství 2:0 a hlavně tři body.
„Věděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř. Myslím si, že jsme byli fotbalovější a na míči daleko lepší a silnější. Měli jsme i lepší přechodovou fázi. Šlo vidět, že na Frýdek dopadla krize, že vzhledem k malému počtu bodů musí uspět. Zvolil hodně bojovný, upracovaný fotbal, nakopávané míče a jednoduchost. V druhé půli byla pasáž, kdy jsme málo podrželi míč, pak se to zlepšilo, ale chyběl mi tam dříve gól na 2:0, abychom měli větší jistotu. Mohli jsme rozhodnout daleko dříve. Řadu akcí jsme mohli dotáhnout, ale nestalo se tak. A tím pádem byl strach o výsledek skoro do poslední minuty. Někdy to tak ve fotbale bývá,“ hodnotil trenér Znojma Radim Kučera. Toho může těšit, že jeho tým vede tabulku Fotbalové národní ligy. „Je to pěkné, jsem nesmírně rád, že se sezóna takto vyvíjí. Úspěšnými výsledky si ale na sebe pleteme bič. Zatím je to v takové fázi, že je podzimní část sezóny, do které zbývá pět kol a ty chceme zvládnout. Pak se uvidí, jak se budeme chystat na jaro,“ řekl Kučera.

F. Místek – 1.SC Znojmo 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 18. Žondra, 86. Njire. Rozhodčí: Orel – Hock, Fišer. Diváků: 820.
Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Literák, Jarabica, Ilko (81. Stratil) – Krčula (67. Zapalač), Bello, Ujlaky (57. Silva), Ižvolt, Krišto – Vyskočil
1.SC Znojmo: Veselý – Mezlík, Cihlář, Odehnal, Helísek – Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (90. Pokorný), Stáňa (69. Ledecký) – Šamánek (82. Njire), Žondra