Fotbalisté vezou tři body z Vlašimi

Bře 9th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalistéDo šlágru příštího kola proti Olomouci, který se hraje v neděli od 14.30 hod. Mohou jít fotbalisté 1. SC Znojmo klidněji. V úvodním jarním zápase Fotbalové národní ligy zvítězili na půdě Vlašimi 2:0 a oplatili tak Středočechům prohru z domácího prostředí.
Ve Vlašimi to bylo hodně neortodoxní představení. Tři penalty během jednoho utkání se hned tak často nevidí, zvláště, když dvě z nich exekutoři nepromění. Hosté z toho kopali dvě, a protože alespoň v jednom případě byli úspěšní, dostali se těsně před přestávkou už v nastaveném čase do vedení. To ale nemělo být vše. Po penaltě proměněné Pázlerem se ještě stačil zrodit brejk Helíska, který naservíroval míč Ledeckému, a ten zavěsil do odkryté branky. Tak se v kostce dvoubranková výhra Znojma zrodila.
Hosté byli od začátku opatrnější, iniciatiovu přenechali domácím a snažili se hrozit z rychlých protiútoků. Při jednom z nich Pázler v dobré šanci přestřelil. Klíčová pro další vývoj byla 21. minuta. Ledecký byl v šanci faulován v pokutovém území a kromě penalty byli domácí potrestáni také vyloučením Nového. Pokutový kop ale Okleštěk nedal, když byl proti vlašimský brankář, který jeho střelu zneškodnil. Pak se nic podstatného nedělo až na výše zmiňovaný konec poločasu, kdy sudí nařídil proti domácím další desítku, tentokrát za ruku.
Poločasové vedení 2:0 se Znojemští ve druhé půli hlídali. Domácí i v oslabení museli tvořit a dostali se i do šancí. Zdramatizovat zápas ale odmítl znojemský brankář Ilizi, který zneškodnil několik nebezpečných střel Vlašimi a v závěru zápasu i penaltu za ruku.
„Domácí byli přemotivovaní, hráli tvrdě. U všeho byli pozdě, z čehož pramenily jejich karty. Naši hráči plnili pokyny, které jsme si dávali celou zimu a takticky zápas zvládli velmi dobře. Myslím, že jsme na soupeře byli dobře připraveni a překvapili jsme ho. Nula ¨na kontě obdržených branek bude určitě povzbuzením do dalších zápasů,“ uvedl trenér Znojma Ludevít Grmela.