Fotbalisté vstoupili do Tipsport ligy těsnou prohrou

V pondělí teprve začali fotbalisté 1. SC Znojmo přípravu na jarní část soutěže a hned ve středu je čekal úvodní duel zimní Tipsport ligy. V něm nastoupili proti prvoligové Zbrojovce Brno a přes nešťastný vstup do utkání, kdy hned ve 2. minutě inkasovali, nakonec odehráli solidní zápas a podlehli Brňanům nejtěsnějším rozdílem. Domácí Zbrojovka byla sice po celý zápas herně lepším týmem, ale také Znojmo mělo šance, tu poslední krátce před koncem, kdy dokonce zazvonila tyč brněnské branky. V dresu znoja se představilo několik nových či staroniových hráčů. V brance nastoupil Jakub Konvalina, který an podzim hostoval v Tasovicích a přestože inkasoval hned z první střely na branku, později svůj tým podržel a zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře. Na stoperu se představil Muamer Avdič, který před pěti lety odešel ze Znojma do Brna a nyní se oklikou přes několik dalších štací (naposledy Písek) vrátil. Zatím na zkoušku. Na té je ve Znojmě i další vysoký stoper čerstvě dvacetiletý David Gáč ze Zbrojovjky Brno či záložníci Olomouce Martin Antl a Jan Ambrozek, kteří se v prvním zápase tipsport ligy představili v základní sestavě. Do druhé půle pak naskočil také francouzský záložník Mahamadou Dramé, který hrál dříve za Teplice a slovenské Košice. Vedle něj se po přestávce představil také další Olomoučák Jakub Vichta a Vojtěch Švarc ze znojemského dorostu. Oproti podzimu pak chyběli Jaroslav Svozil, Oleksij Chereda a Stijepo Njire. Prvně jmenovaný přestoupil do Opavy, další dva si hledají nové angažmá.

 

Zbrojovka Brno – 1.SC Znojmo 1:0

Poločas: 0:1. Branka: 2. Vraštil.
Zbrojovka Brno, 1. poločas: Melichárek – Vraštil, Kijanskas, Jovanović, Lutonský – Sedlák – Přichystal, Pilík, Růsek, O. Vintr – Koné
2. poločas: Halouska – Vraštil (76. Buchta), Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák – Juhar, Krejčí, Kratochvíl, Fortes – Zikl.
1.SC Znojmo, 1. poločas: Konvalina – Pospíšil, Avdić, Gáč, Cihlář – Antl, Lacko – Štrombach, Ambrozek, Javůrek – Teplý.
2. poločas: Konvalina – Helísek, Avdić, Malár, Pospíšil – Dramé, Machuča – Vichta, Urbančok, Hlaídk – Teplý (60. Švarc).