Fotbalisté vytěžili na severu jen bodík

Kvě 19th, 2015 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalistéKe dvou zápasům FNL na sever republiky do Slezska zajížděli minulý týden fotbalisté 1. SC Znojmo. Bilance 180 minut je jeden gól a jeden bod za bezbrankovou remízu v Opavě. V Karviné Znojemští podlehli 1:3 a předvedli jeden z nejhorších výkonů letošního ročníku.
V Karviné se Znojemští museli obejít bez zraněného Dreksy a v obraně to bylo znát. Přesto jim patřil úvod utkání, ve kterém byli hosté aktivnější, ale bez velkého efektu. Za zmínku stojí snad jen dalekonosný pokus Oklešťka, který zkoušel přelobovat domácího brankáře, ale neúspěšně. Karviná časem vyrovnala hru, ale ani ona se dlouho do šancí nedostávala a když už ano, byl na místě Ilizi. Klíčová byla pro vývoj zápasu 44. minuta. Hosté nechali po rohu na malém vápně domácího Kubistu, který pohodlně skóroval. A obdobná situace se opakovala krátce po přestávce. Hříbek špatně odhlavičkoval míč mířící do zámezí, přišel centr od rohového praporku a v šestnáctce měl karvinský Jovanovič opět dostatek prostoru, aby zamířil přesně. Hosté se směrem dopředu k ničemu nezmohli, za to domácí v 79. min. přidali další branku, když se k tyči trefil Tarczal. Znojmo korigovalo výsledek těsně před koncem, když domácí v šestnáctce zfaulovali Lapeše a Pázler se z penaltového bodu nemýlil.
Také v Opavě patřil úvod zápasu hostům, do velké šance se při závaru v šestnáctce domácích dostal Stáňa, ale neproměnil. Domácí pak převzali iniciativu, měli několik příležitostí ale také špatnou mušku. Po přestávce jako by se obě mužstva spokojila s bezbrankový stavem. Šancí bylo poskrovnu. Prosadit se mohl při brejku Okleštěk, ale zatočil míč mimo branku, a tak se obě mužstva rozešla smírně.
Trenér Znojma litoval v Karvinském zápase absence Dreksy, remízu v Opavě označil za zaslouženou. „Závěr sezóny směřujeme spíše k tomu, abychom vyzkoušeli mladé hráče, kteří nedostali v průběhu sezóna tolik příležitostí. V Karviné rozhodlo pět minut na rozhraní obou poločasů, kdy dal soupeř dvě branky po standardních situacích. Bylo hodně vidět, že nehrál Dreksa, který je rozdílovým hráčem v naší obraně. Remíza z Opavy je zasloužená, i když jsme měli v úvodu velkou šanci, kterou jsme mohli proměnit ve tři body. Ale také domácí měli nebezpečné situace,“ konstatoval Ludevít Grmela.