Fotbalisté v přípravě poprvé vyhráli

helísek

Dlouho to vypadalo, že pokud by měla platit známá fotbalová pravda, , že komu se výsledkově daří v přípravě, prohrává v soutěži a naopak, budou muset být fotbalisté 1. SC Znojmo na jaře ve Fotbalové národní lize horkým kandidátem postupu. V přípravě totiž po dvou nadějných remízách s Jihlavou a Trnavou už sklízeli jenom porážky. Vyvrcholením byla porážka na hřišti třetiligového Písku 2:5. Po ní si trenér Kučera nebral servítky.

„Jako kolektiv jsme zklamali. Výkony byly doopravdy hodně slabé. Když do utkání dá hráč bojovnost, chytne se nějakou přihrávkou, lépe mu to běhá a má větší sebevědomí. Na tomhle budu muset zapracovat, to je můj úkol, abych to z hráčů dostal, a zatím to na mě působí dojmem, že si jdou na zápas jen tak vydechnout, zahrát. Budu na to muset tlačit a některé věci změnit. Největší hlavu si dělám z toho, že dostáváme strašně moc gólů. Což vyplývá z některých řešení a individuálních chyb hráčů, které nemají nic společného s úrovní druhé ligy,“ zoufal si znojemský trenér Radim Kučera.

Také nejzkušenější znojemský hráč David Helísek si nad výkony v přípravě zoufal. „Zápas byl takový divoký. Vepředu jsme moc neudrželi balón, tím pádem se nám to rychle otáčelo do naší obrany. Soupeř hrál hlavně na brejky, které mu vycházely. Měli tam ještě pár možností, takže první půle mohla skončit ještě větším rozdílem. Nehráli jsme jako tým. Když jde hráč atakovat a nikdo se k němu nepřidá, když jde hráč bránit a nikdo se k němu nepřidá, když jde hráč útočit a nikdo se k němu nepřidá, zkrátka zatím nehrajeme jako tým, a proto jsou výsledky špatné,“ konstatoval Helísek s tím, že si to bude muset mužstvo probrat.

A zdá se, že kritika pomohla. Hned dva dny po nedůstojné prohře v Písku přišla naopak vysoká výhra nad soupeřem z polské nejvyšší soutěže. Kučerovi svěřenci porazili tým Radka Látala Piast Gliwice v Polsku 3:0 góly Holuba, Teplého a Klímy.

 

Vyjádření trenéra Kučery i rozhovor s Davidem Helískem najdete v papírovém vydání Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/search.htm?exps=Znojemsk%C3%BD%20t%C3%BDden