Fotbalová příprava: 1. SC Znojmo – Piast Gliwice 0:1

Čvn 26th, 2016 | By | Category: Sportovní zprávy

fotbalistům

Polský tým českého trenéra Radoslava Látala Gliwice na cestě k pohárovým předkolům, které pro ně začnou v půli července, udělal zastávku i ve Znojmě, kde se střetl s místním 1.SC. A protože polské reprezentace hrála v sobotu odpoledne osmifinálový duel na evropském šampionátu, původní sobotní termín zápasu se posunul na pátek večer, aby si hráči Gliwic mohli v klidu vychutnat důležitý duel svých krajanů na Euru.

Na hřišti nebyl rozdíl mezi druhým celkem nejvyšší polské Ekstraklasy a třetím celkem naší Fotbalové národní ligy vůbec znát. Znojmo bylo aktivnějším týmem a také si vypracovalo větší šance. Šimon Šumbera nastřelil ve 33. min. z přímého kopu břevno a těsně před koncem poločasu v dobré pozici střílel jen těsně vedle tyče. Naproti tomu Poláci měli v první půli jednu tutovku, když se Badia ocitl těsně před brankářem Znojma Maťašovským, který ale vytáhl skvělý reflexívní zákrok. Nakonec byl ale jediným, kdo se v zápase prosadil gliwický Nešpor, a tak Znojmo prohrálo 0:1.

Více o tomto zápase, rozhovor s trenéry Radimem Kučerou i Radoslavem Látalem a také s Šimonem Šumberou jako i další sportovní zpravodajství najdete v papírovém vydání Znojemského týdne z 27. června.