Fotbalové jaro se odkládá na neurčito, florbal skončil

Fotbalové jaro se nestačilo na jižní Moravě ani pořádně rozběhnout a už zase skončilo. Hráči 1.SC Znojmo stihli jedno utkání, ve kterém podlehli béčku Baníku 0:5 a přišlo rozhodnutí Fotbalové asociace České republiky o zastavení všech soutěží. Na jak dlouho? To ví jen pámbů.

Respektujeme rozhodnutí Vlády ČR s ohledem na zdraví hráčů, funkcionářů i fanoušků a jsme i nadále v pravidelném kontaktu se státními orgány tak, abychom mohli včas reagovat na jakékoliv další změny, které by se týkaly průběhu soutěží, které pod nás spadají,“ předseda předseda fotbalové asociace Martin Malík.

1.SC Znojmo přerušilo na základě této zprávy tréninkový proces a zahraniční hráče posílá domů. „Po pátečním zasedání se klub rozhodl přerušit tréninkový proces zatím do konce března. Hráči dostanou individuální plány, podle kterých se mají řídit. Rozhodnutí je spojeno i s rozhodnutím vedení města, které zavřelo všechna městská sportoviště. Nebudou a nemohou tedy na nich trénovat nejen muži, ale ani mládež našeho klubu. Jsou takto zavřena nejen vnitřní, ale i venkovní sportoviště. Pracujeme na tom, aby všichni zahraniční hráči A – týmu odcestovali domů,“ informoval Milan Volf.

Zatímco fotbal své soutěže jen přerušil, Česká florbalová unie rozhodla o předčasném ukončení všech soutěžních aktivit. Florbalový A – tým TJ Znojmo LaufenCZ už měl tak jako tak po sezóně, nyní museli skončit i mládežníci včetně úspěšných dorostenců, kteří tak přišli o možnost bojovat v play – off o titul mistrů republiky.