Gymnasta František Černý reprezentoval na mistrovství světa

Své dvacáté narozeniny oslavil seniorský reprezentant České republiky ve sportovní gymnastice a odchovanec Klubu sportovní gymnastiky Znojmo František Černý zcela netradičně na Mistrovství světa v Doha, kam již samotná kvalifikace byla velmi milým dárkem. Spolu s ostatními borci z týmu si vedl velmi dobře, a i když nedopadlo vše úplně podle představ, získal 34. místo na přeskoku a celkové 36. místo, o které se zasloužil spolu s Danielem Radovesnickým, Danielem Ponížilem, Svjatoslavem Solovjevem a Radomírem Sližem.

Jsme hrdi, že se rodák z nedalekých Medlic a odchovanec našeho nevelkého a mladičkého klubu dokázal svou pracovitostí a houževnatostí prosadit i ve světovém žebříčku. Františkovi přejeme, aby u gymnastiky ještě hodně dlouho vydržel a i nadále byl našim chlapcům velkým vzorem. K narozeninám mu zvláště pak přejeme hodně zdraví a štěstí nejen v gymnastice a ve studiu, ale i v životě vůbec,“ uvedla Ivana Křístelová ze znojemského klubu KSG Znojmo, jehož je Černý odchovancem.

 

Více o znojemském sportu najdete v tištěné podobě Znojemského týdne a na: https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1https://www.alza.cz/media/znojemsky-tyden-d2172728.htm?o=1