Gymnastická sezóna vrcholí

Pro 3rd, 2018 | By | Category: Sportovní zprávy, Zpravodajství

O posledním listopadovém víkendu se gymnasté KSG Znojmo představili na Oblastních přeborech Jihomoravského kraje, když před tím stihli alespoň v rolích diváků také Grand prix Brna.

Na mezinárodní závodu dvojic se představil mimo jiné i znojemský odchovanec František Černý spolu s partnerkou Lucií Jiřííčkovou. „Spolu s Eliškou Hrbáčkovou, Veronikou Štrosovou a Veronikou Kubošnou jsme jeli nejen povzbuzovat, ale hlavně se podívat, jak má gymnastika opravdu vypadat,“ uvedla trenérka KSG Znojmo Ivana Křístelová

Znojemský oddíl na soutěž družstev v oblastní lize vyslal pět družstev. V nejvyšší soutěži II. ligy startovala Kristýna Procházková, Nela Antonella Smejkal, Simona Molíková, Veronika Kubošná a hostující Karolína Chmelová. Bohužel k závodu nenastoupila ze zdravotních důvodů Marie Černá, která by jistě byla silnou oporou týmu. I přesto se děvčatům podařilo vybojovat bronzové medaile za dvěma družstvy Sokola Brno I. Díky vysokému součtu nasbíraných bodů jsou znojemská děvčata i horkými kandidátkami na postup na Mistrovství ČR, což ovšem oznámí technická komise poté, co jí dorazí výsledky z oblastních přeborů všech krajů.

V jednotlivkyních se nejlépe dařilo 10. Nelle Ant. Smejkal, 15. skončila Kristýna Procházková, 17. Simona Molíková a 19. nejmladší závodnice této kategorie Veronika Kubošná, která chvílemi mezi staršími ostřílenými soupeřkami nebyla ani vidět.

Výborně si vedla děvčata ve III. lize, kde vybojovala stříbrné medaile v družstvech. V jednotlivkyních pak Anna Vojtěchová skončila 4. před 5. Veronikou Štrosovou, 6. Karolinou Miou Kováčovou a 7. Eliškou Hrbáčkovou.

Družstvo IV. ligy bylo poněkud oslabené podzimními chřipkami, ale přesto se děvčata nedala, a k závodu nastupovala s plným nasazením. To však stačilo jen na 8. místo. V jednotlivcích 21. skončila Julie Bedřichová, 25. Antonie Vojtěchová, 28. Ester Švaříčková a 29. Hana Chlubná. Odpoledne se na řadu dostaly nejmladší závodnice, kde se nejlépe dařilo 14. Haně Geržové, 15. Nině Kováčové i 16. Adrianě Poláčkové, které podaly velmi vyrovnané výkony. Premiéru na velkých závodechměly Kamila Sabová (18. m.) i 22. Lucie Jelínková, které si také zaslouží pochvalu za snahu i pracovitost především na tréninku.