Hana Zagorová: Ve Znojmě jsme hráli Othella

zagorova-2

Zpěvačka Hana Zagorová, přezdívaná jako Hanička písnička společně s Petrem Rezkem a skupinou Boom potěšila ve vyprodaném sále znojemské Dukly stovky nadšených fanoušků. Mnozí si při poslechu písní Rybičko zlatá, přeju si, Maluj zase obrázky, Nápad nebo Je naprosto nezbytné zavzpomínali na své mládí a odcházeli z krásného koncertu se slzami v očích. Taková je síla písní naší legendární zpěvačky, kterou jsme požádali o exkluzívní rozhovor,

Ve Znojmě asi nejste poprvé, vybavujete si ale , kdy jste tady měla premiéru?

Několikrát jsem zde zpívala. Bohužel jsem neměla možnost si Znojmo pořádně projít, protože vždy jedu na koncert v rámci nějaké hudební ,,šňůry“ a na prohlídku už nezbude mnoho času. Znojmo je ale krásné město. Vím to, protože když jsem chodila v Brně na JAMU, tak jsme v Městském divadle Znojmo hráli Othella. Tehdy jsem něco málo z města měla možnost vidět. Je to ale samozřejmě velmi dávno.

Máte nespočet krásných písniček. Vzpomenete si, která byla ta stěžejní, která vás vyzdvihla na vrchol?

To je velmi těžké říct, která konkrétní píseň to byla. Písniček jsem natočila přes 800 a myslím si, že pro zpěváka jsou vždycky všechny důležité. Nejdůležitější jsou však ty první, protože lidi si vás buď všimnou, nebo nikoliv, což se u mě naštěstí nestalo. Z toho jsem tehdy měla velikou radost a mám ji dodnes!

Vaše písně mají krásné texty. Během své hudební kariéry jste spolupracovala s mnoha významnými textaři. Je některý, na kterého ráda vzpomínáte?

Celý rozhovor se zpěvačkou najdete ve 49. čísle Znojemského týdne.