Hasiči jeli zachraňovat, bourali

hasiči jelil 1hasiči jeli 2

 Hned tři vážné nehody během několika minut museli v páteční dopravní odpolední špičce řešit záchranné jednotky. Dvě se staly ve Znojmě, ke třetí došlo na státní silnici za Znojmem směrem na Brno, kde se střetla čtyři auta. Tato nehoda se obešla naštěstí bez zranění.

Ke srážce cyklisty s osobním autem došlo ve spodní části Znojma nedaleko křižovatky na Načeratice. Dvaašedesátiletý muž na jízdním kole tam při střetu utrpěl smrtelná zranění. K nehodě směřovali znojemští profesionální hasiči, cestou ale havarovali. „Dva hasičské vozy vyjely patnáct minut po šestnácté hodině ze stanice Hasičského záchranného sboru ve Znojmě k nahlášené smrtelné dopravní nehodě auta a cyklisty v ulici Dukelských bojovníků. Cestou k zásahu však cisterna v levotočivé zatáčce na náměstí Svobody havarovala. Převrátila se zřejmě přes střechu a zůstala ležet na levém boku,“ popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Vůz narazil i do sloupu veřejného osvětlení.

Náměstím Svobody právě procházeli dva profesionální hasiči, kteří byli mimo službu. Okamžitě začali pomáhat svým kolegům, kteří zůstali zaklínění v kabině vozu. Další posádka hasičů, která k nehodě na náměstí přijela, vyprostila zbývající kolegy a pomohla záchranářům s jejich ošetřením.

Ve voze jeli čtyři hasiči. Velitel vozu se zranil těžce a byl transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do brněnské nemocnice. Další muž utrpěl středně těžká poranění a dva hasiči se zranili lehce a byli vozy záchranné služby převezeni do znojemské nemocnice. Všichni čtyři jsou mimo ohrožení života.