Hasiči v Rešicích dostali nové auto

hasici-v-resicich

Malá slavnost proběhla v pátek před kulturním domem Adolfa Opálky v Rešicích, kde místní dobrovolní hasiči převzali nový automobil. „Ford Tranzit Combi 350 Trend bude sloužit jednotce požární ochrany obce Rešice, sboru dobrovolných hasičů a také potřebám obce. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo na nové auto získat dotace. Dosud jezdili hasiči ve staré Avii, která už je na hraně své životnosti,“ popsala starostka obce Rešice Petra Jílková. Dodala, že v majetku obce je ještě staré auto značky Robur, které bude časem svým stářím patřit mezi veterány. Novému vozu požehnal farář Pavel Krč.

Předání se zúčastnili náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje Radek Chromý, velitel znojemského územního odboru Hasičského záchranného sboru Ján Novosad a velitel patnáctého okrsku Sboru dobrovolných hasičů Stanislav Ševčík.

Dopravní automobil pro osm osob a řidiče je vybaven základní hasičskou technikou a bude sloužit pro dopravu hasičů na místo zásahu. Nové auto bylo pro rešické hasiče pořízeno z dotace ministerstva vnitra ve výši 450 tisíc korun, částkou 300 tisíc korun přispěl Jihomoravský kraj. Zbývajících 214 500 korun zaplatila obec Rešice. „Ministerstvo vnitra vydalo technické podmínky, které musí auto splňovat, a my jsme doladili detaily. V září bylo zahájeno výběrové řízení a vůz musel být podle podmínek dotace do konce listopadu předán jednotce,“ upřesnila Jílková.

Hasičská jednotka v Rešicích má devět členů, sbor dobrovolných hasičů v obci čítá celkem pětačtyřicet členů, mužů i žen. Hasiči pomáhají i při odstraňování následků velké vody a spadlých dřevin, při čištění potoka a zimní údržbě když je kalamita. „Ve spolupráci s obcí zajišťují hasiči i kulturní a společenský život v obci. Připravují dětské dny, masopust, Mikuláše a mnohé další,“ ocenila starostka Jílková.

Foto: Ze slavnostního předání nového hasičského vozu v Rešicích.

hasici-2